Menu główne:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem


Idź do treści



DZIEŃ ZIEMI JUŻ ZA NAMI

       Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się w 1990. Święto ma na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.


DZIEŃ ZIEMI-DNIEM WIEDZY O ZIEMI



       DZIEŃ ZIEMI obchodziliśmy w naszej szkole pod tym hasłem. Już na kilka tygodni przed tym dniem Samorząd Uczniowski postanowił uczcić go na dwa sposoby. Klasy czwarte wykonały piękne plakaty dotyczące ochrony środowiska. Natomiast 20 kwietnia 2011 klasy piąte oraz szóste wzięły udział w konkursie wiedzy przyrodniczej. Do konkursu przystąpiło dziewięć drużyn, które wykazały się wielką wiedzą na temat świata roślin i zwierząt, ochrony przyrody oraz świata.


A oto wyniki konkursu:

I MIEJSCE-PRZEDSTAWICIELE KLASY VIA
II MIEJSCE- PRZEDSTAWICIELE KLASY VIE
III MIEJSCE- PRZEDSTAWICIELE KLASY VIB

GRATULUJEMY!
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO KLAS CZWARTYCH JUŻ WKRÓTCE!

Małgorzata Gorczyca


Mikołajki… i nagle wszyscy chcą iść do szkoły

     W Świętego Mikołaja wierzy coraz mniej osób, ale w grudniu czar brodacza w czerwonym uniformie udziela się wszystkim. Prezenty lubi dostawać przecież każdy. W szkolnych warunkach Mikołajki mogą być dobrą zabawą. To nie tylko okazja do rozluźnienia atmosfery podczas lekcji, to także szansa, by poprawić nastrój sobie i innym; to świetna okazja do zdobycia dodatkowych kalorii, akurat tyle, ile kryje w sobie mleczna czekolada, kruche ciasteczko i ciągnący się w nieskończoność karmel.
     Dla wielu uczniów "Jedynki" 6 grudnia zaczął się zwyczajnie. O godzinie 8.00 większość z nich siedziała już grzecznie na lekcjach i uczyła się pilnie, nie przypuszczając nawet, że na dachu budynku dawno zaparkowały sanie Mikołaja, a on ma już za sobą przeciskanie się przez komin i wraz ze swoimi elfami zmierza do nich z workami łakoci. Zaskoczenie i radość malowała się na dziecięcych twarzyczkach, gdy poczciwy, stary Mikołaj wchodził do kolejnych klas. Każdy uczeń mógł osobiście podziękować Mikołajowi za batonika. Dzieci śnieżnobiałym uśmiechem (patrz na zdjęcia) odwdzięczały się najpiękniej jak umiały. Szkoda, ze nie było czasu na prezentowanie uczniowskich talentów tanecznych, wokalnych lub recytatorskich. Ale i tak Mikołaj był zachwycony i lekko zaskoczony tym, iż wszyscy obecni byli, są i będą grzeczni. Przygotowane rózgi wrócą do Laponii.
     Nikt nie zauważył, kiedy Mikołaj odjechał niepostrzeżenie na swoich srebrzystych saniach do pozostałych dzieci.

     A Samorząd Uczniowski, który wcielił się w niektóre, wyżej wymienione role przyznaje, że, dostawanie prezentów jest bardzo przyjemne, ale dawanie sprawia jeszcze więcej radości.

GALERIA

Renata Jaroszewicz opiekun SU


Wybory Samorządu Uczniowskiego



I samorząd - to właśnie pracą, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest sługą.

Kardynał Stefan Wyszyński


Karty i urna do głosowania zagościły w wysokomazowieckiej podstawówce 14 września 2010r. Tego dnia uczniowie klas IV-VI głosowali na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, ponieważ chcę mieć wpływ na to, co dzieje się w "Jedynce" .
Wybory poprzedziła kampania, w czasie której zgłoszeni uczniowie próbowali pozyskać jak najwięcej zwolenników. Były więc rozwieszone na korytarzach plakaty, rozdawane cukierki i obietnice przedwyborcze. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment. Uczniowie po otrzymaniu kart wyborczych głosowali na swych kandydatów. Każdy głos się liczył, każdy mógł zaważyć o wygranej jednego z kandydatów. Do rywalizacji o tę zaszczytną funkcję stanęły:




Antoniak Emilia kl. VIe
Faszczewska Michalina kl. VIc
Gołaszewska Gabriela kl. VIb
Kadłubowska Karolina kl. VIa
Łętowska Aleksandra kl. VIc
Nowacka Stefania kl. VId
Puchalska Milena kl. VIc
Wiśniewska Natalia kl. Va



Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, którą tworzyli opiekunowie SU: Małgorzata Gorczyca i Renata Jaroszewicz. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny, Komisja przeliczyła głosy i podczas dyskoteki, 16 września, ogłosiła wyniki.



Wybory do Samorządu Uczniowskiego wygrały i stanowiska objęły:
Przewodnicząca SU - Karolina Kadłubowska kl. VIa (68 głosów)
Zastępca - Michalina Faszczewska kl.VIc (67 głosów
)


Opiekunowie SU życzą realizacji pomysłów
zmieniających szkolną rzeczywistość


Aktualności Samorządu | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego