Czy jesteśmy świadomi tego, jak wiele języków znajduje się na świecie? Czy jesteśmy świadomi, jaką wartość dla narodu stanowi język? Z całą pewnością tę świadomość mieli studenci, którzy w 1952 r. walczyli o to, aby język bengalski miał status języka urzędowego. Na pamiątkę tego wydarzenia od 21 lutego 1999 r. co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W tym roku wychowawcy świetlicy zorganizowali spotkanie dla klas I-III na temat „Czym jest netykieta?”, który nawiązywał też do Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas wydarzenia uczniowie zagrali w Familiadę, czyli odkrywali kolejne zasady kulturalnego zachowania i wyrażania się w Internecie. Znalazła się również chwila na grę w tenisa wyrazowego!

Bardzo ważnym elementem spotkania, było dołączenie do akcji #jestnaswiecej, która dotyczy walki z hejtem w sieci. Jej symbolem jest pomarańczowa sznurówka, dlatego wszyscy obecni otrzymali tematyczne zawieszki do plecaków.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy