Każde dziecko wie, jak ważne jest bezpieczeństwo, ale zawsze warto przypomnieć podstawowe zasady.  Zwłaszcza jeśli zrobią to profesjonaliści.

We wtorek 13 września naszą świetlicę odwiedziły przedstawicielki policji. Asp. Anna Zaremba przeprowadziła ciekawą, a przede wszystkim wartościową prelekcję na temat właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia. Chętni uczniowie mieli okazję wziąć udział w symulacji zgłoszenia wypadku komunikacyjnego. Bezbłędnie poradzili sobie z podaniem informacji oczekiwanych przez dyżurnego, a przede wszystkim zachowali w tej sytuacji spokój. Świetnie, że wiedzą, jak postąpić w przypadku zagrożenia, ale mamy nadzieję, że nie będą musieli korzystać z tych umiejętności.


Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie pod czujnym okiem policjantek zaprezentowali właściwe przechodzenie przez przejście dla pieszych, a następnie otrzymali odblaski.

Bardzo dziękujemy policji za przyjęcie naszego zaproszenia i cenną lekcję. Jesteśmy pewni, że teraz żadne zagrożenie w drodze do szkoły lub do domu nas nie zaskoczy.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy