Policjant- zawód wymarzony przez wielu. Spełniając marzenia, w piątek 20-tego maja 2022 roku Świetliczaki wraz z Panią Katarzyną Kuleszą i Panią Eweliną Czajkowską udali się do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania z policjantami. Na początku starsza aspirant Pani Anna Zaremba zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu. Mundurowi nie omieszkali przypomnieć także o zasadach poruszania się po drodze. Zapoznani z regułami poruszania się w komendzie, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Podekscytowane dzieci chętnie maszerowały korytarzami komendy, odwiedzając areszt i inne pomieszczenia penitencjarne.

Następnie przyszedł czas na poznanie wyjątkowego funkcjonariusza. Policjant wabi się „Pilzner”, jego opiekunem jest Pan sierżant Łukasz Fiedorczuk. Przewodnik psa służbowego opowiedział nam o codziennej służbie z czworonożnym partnerem. Mieliśmy okazję zobaczyć owczarka niemieckiego podczas ćwiczeń.

Na koniec przyszedł czas na wyczekiwany moment spotkania, którym było oglądanie radiowozu policyjnego. Dzieci mogły spełnić swoje marzenia i poczuć się jak policjant. Wsiadały do radiowozu, mówiły przez megafon policyjny a także zakładały kamizelki oraz czapkę służbową. Paniom Annie Zarembie, Annie Żebrowskiej, a także Panom Karolowi Czaczkowskiemu i Łukaszowi Fiedorczukowi dziękujemy za tak interesujące spotkanie, które zostanie na długo w naszej pamięci.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy