We wtorek 22.03.2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, by ukazać, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Z tej okazji uczniowie na zajęciach w świetlicy mogli obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące sytuacji wody w Polsce oraz możliwości jej ochrony. Filmy powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie przelewaj”. Dzięki projekcji, uczniowie dowiedzieli się o zmianach klimatycznych i ich wpływom na dostępność wody pitnej. Następnie dzieci poznały zasady obiegu wody w przyrodzie i w mieście. Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić i szanować.