" The Dot " Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Z tego powodu wychowawcy świetlicy zaprosili uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Podczas zajęć dzieci wysłuchały historii o dziewczynce, która nie wierzy we własne możliwości. Rozmawialiśmy o talentach drzemiących w każdym z nas i naszych mocnych stronach. Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Renata Zaleska