10 lutego w ramach doradztwa zawodowego dzieci ze szkolnej świetlicy „Kaskada” odwiedziła pani Anna Wyszomirska. Kontynuując cykl spotkań „Zawodowy zawrót głowy” uczniowie poznali zawód pielęgniarki.

Pani Ania opowiedziała uczniom, na czym polega jej praca oraz jakie ma obowiązki. Dzieci najbardziej zainteresowały akcesoria i atrybuty przyniesione przez naszego gościa. Najpierw uważnie słuchali, czym jest stetoskop, sprawdzali, jak bije ich serce, następnie pani pielęgniarka mierzyła uczniom ciśnienie i tłumaczyła, jak prawidłowo odczytać wynik. Ciekawość dzieci zwróciły maseczki oraz czepki. Najważniejszym punktem spotkania okazało się bandażowanie oraz ważenie.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pani pielęgniarki, a następnie zadawali mnóstwo pytań. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wartościowe spotkanie.

Wychowawcy świetlicy