Ferie zimowe to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży.

To niezwykle ważne, by ten czas spędzić aktywnie. Chociaż w tym sezonie aura nie rozpieszcza amatorów sportów zimowych, wszyscy mają nadzieję, że przynajmniej w czasie ferii szkolnych zima przypomni sobie o Polsce, a odpoczywający od nauki uczniowie będą mogli skorzystać z uroków zabawy na śniegu. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Obowiązują one zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

W związku z tym 16.01.2020 r. naszą świetlicę odwiedzili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem. W czasie spotkania nasi goście przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii, jak właściwie przygotować się, aby ograniczyć możliwość wypadków, kontuzji czy urazów, a także jak reagować, gdy już dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Przedstawili oraz omówili plakaty ze wskazówkami, jak należy się zachować w poszczególnych miejscach oraz w jaki sposób reagować, gdy coś się stanie.

Na koniec spotkania dzieci zostały zapoznane z regulaminem konkursu plastyczno-filmowego pt. „Stok nie jest dla bałwanów!”, organizowanym przez Główną Komendę Policji w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów, więcej informacji na: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

Naszym gościom dziękujemy za cenne wskazówki. Mamy nadzieję, że wszyscy będą je stosować w praktyce i wrócą wypoczęci oraz pełni sił do dalszej nauki.

Pamiętajmy!  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Wychowawcy świetlicy

GALERIA