Kwiecień  w świetlicy szkolnej Kaskada upłynął pod hasłem zdrowego odżywiania, tak więc po Dniu Szpinaku przyszedł czas na Dzień Marchewki, który obchodziliśmy 5. kwietnia.

Marchewka jest smaczna i zdrowa oraz lubiana przez większość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej jedzenie dostarcza organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych.

W formie gier i zabaw dzieci poznawały właściwości marchewki, jej wartości odżywcze i wpływ na organizm człowieka. Każde dziecko miało możliwość przystąpienia do quizu on-line z wiedzy o marchewce. Było to niezwykle emocjonujące zadanie, gdyż ważna była nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także szybkość ich udzielania. Zwycięzcy otrzymali symboliczne pomarańczowe t-shirty, a wszyscy pozostali uczestnicy – drobne upominki.

Ponadto wraz z wychowawcami świetlicy dzieci przygotowały marchewkową gazetkę świetlicową, która prezentuje walory tego warzywa.

Mamy nadzieję, iż tematyka zdrowego odżywiania zachęca dzieci do zmiany swoich nawyków żywieniowych i wybierania zawsze tego, co zdrowe.

Wychowawcy świetlicy