Międzynarodowy Dzień Kropki15 września w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt. „Kropka”. Świetliczaki uczestniczyły w różnych zajęciach z kropką w tle. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia Vashti uświadomiła nam, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które drzemią w nas głęboko i czekają na nasze odkrycie.

GALERIA

Nauczyciele świetlicy

 

Bezpieczne wakacjeJuż niedługo zaczną się wakacje, tak bardzo upragnione przez dzieci. To nie tylko czas wypoczynku, ale i dużych zmian w codziennych zajęciach i przyzwyczajeniach. Kończą się obowiązki związane ze szkołą i nauką, więc można planować różne przygody i zabawy. Niektórzy spotkają się z przyjaciółmi, inni wyjadą odkrywać różne ciekawe miejsca. Jednak wszyscy muszą pamiętać o tym, że dobra zabawa nie zwalnia nikogo z obowiązku dbania o bezpieczeństwo, swoje i innych.

Więcej…

 

Spotkanie uczniów z zawodowymi żołnierzamiTo już kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowy zawrót głowy”, które odbywa się w świetlicy Kaskada. Marszowym krokiem, w umundurowaniu przekroczyli próg naszej sali mł. chor. Piotr Lepiarz oraz szer. Maciej Roszkowski, którzy służą w Jednostce Wojskowej 2031 w Plewkach.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat ich zawodowej pracy. Dowiedziały się, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co robi żołnierz na poligonie. Dodatkowo goście przeprowadzili musztrę, która nie była łatwym zadaniem, jednak nasi uczniowie poradzili sobie bez problemów. Dzieci zapoznały się z bliska z ekwipunkiem żołnierza, zaś największą atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia elementów umundurowania.

Żołnierska wizyta była bardzo udana. Dziękujemy za spotkanie.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 

“Zawodowy zawrót głowy” - spotkanie z farmaceutąWychowankowie świetlicy Kaskada regularnie poznają różne zawody. Ostatnio dzieci miały możliwość zapoznania się z profesją farmaceuty. Jak zawsze zaprezentowane zostały narzędzia i środowisko pracy omawianego zawodu. Tym razem zajęcia uatrakcyjniło spotkanie z p. Anną Kamińską - farmaceutką. Nasz gość wprowadził dzieci w tajniki pracy w aptece oraz uświadomił im, jak ważna jest precyzja i skupienie w tym zawodzie.
Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 
Więcej artykułów…