3-ego czerwca Świtliczaki wraz z Panią Katarzyną Kuleszą i szkolnym doradcą zawodowym Panią Moniką Rzymską wybrali się do miejscowej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu serdecznym uśmiechem i z życzliwością przywitali nas strażacy, którzy od razu zaprosili do miejsca pełnego komputerów i telefonów, to tam przyjmowane są zgłoszenia. Po krótkim wprowadzeniu, wspomnieniu sytuacji, w których należy wzywać straż pożarną oraz przypomnieniu numeru alarmowego przyszedł czas na przejście do garażu pełnego wozów strażackich.

Więcej…

 

Policjant- zawód wymarzony przez wielu. Spełniając marzenia, w piątek 20-tego maja 2022 roku Świetliczaki wraz z Panią Katarzyną Kuleszą i Panią Eweliną Czajkowską udali się do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania z policjantami. Na początku starsza aspirant Pani Anna Zaremba zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu. Mundurowi nie omieszkali przypomnieć także o zasadach poruszania się po drodze. Zapoznani z regułami poruszania się w komendzie, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Podekscytowane dzieci chętnie maszerowały korytarzami komendy, odwiedzając areszt i inne pomieszczenia penitencjarne.

Więcej…

 

W piątek, 20 maja 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia logopedyczne. Tym razem dzieci dowiedziały się, że prawidłowe oddychanie jest jednym z warunków pięknej, wyraźnej i płynnej mowy.  Terapia logopedyczna bardzo często rozpoczyna się od pracy nad wypracowaniem prawidłowego toru oddechowego. Nieprawidłowy tor oddechowy często towarzyszy zaburzeniom artykulacji, np. seplenieniu międzyzębowemu. W przypadku zaburzeń głosu lub niepłynności mowy stosuje się ćwiczenia, których celem jest aktywizowanie klatki piersiowej, przepony i mięśni tłoczni brzusznej oraz ćwiczenia wydłużające fazę wydechową.

Więcej…

 

We wtorek 22.03.2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, by ukazać, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Z tej okazji uczniowie na zajęciach w świetlicy mogli obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące sytuacji wody w Polsce oraz możliwości jej ochrony. Filmy powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie przelewaj”. Dzięki projekcji, uczniowie dowiedzieli się o zmianach klimatycznych i ich wpływom na dostępność wody pitnej. Następnie dzieci poznały zasady obiegu wody w przyrodzie i w mieście. Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić i szanować.

Więcej…

 
Więcej artykułów…