Wielki Post to czas, który przygotowuje nas na najważniejsze święta w roku – Wielkanoc. Przez ten czas mamy skupić się na naszym rozwoju duchowym, co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Jednym z nich jest powstrzymanie się od udziału w hucznych zabawach tanecznych. Ale Środę Popielcową poprzedzają ostatki, które aż proszą się o ostatni taniec.

21 lutego, czyli w ostatni wtorek karnawału, w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa taneczna. Poprzedził ją cykl zajęć, podczas których uczniowie poznali tradycje karnawałowe na świecie, m.in. w Rio de Janeiro i Wenecji, a także w Polsce. Podczas imprezy nie zabrakło największych hitów muzycznych ostatnich tygodni, a także zabaw integracyjnych.

Tej zabawy na pewno nie zapomnimy do kolejnego karnawału!

Wychowawcy świetlicy

 

Czy jesteśmy świadomi tego, jak wiele języków znajduje się na świecie? Czy jesteśmy świadomi, jaką wartość dla narodu stanowi język? Z całą pewnością tę świadomość mieli studenci, którzy w 1952 r. walczyli o to, aby język bengalski miał status języka urzędowego. Na pamiątkę tego wydarzenia od 21 lutego 1999 r. co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W tym roku wychowawcy świetlicy zorganizowali spotkanie dla klas I-III na temat „Czym jest netykieta?”, który nawiązywał też do Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas wydarzenia uczniowie zagrali w Familiadę, czyli odkrywali kolejne zasady kulturalnego zachowania i wyrażania się w Internecie. Znalazła się również chwila na grę w tenisa wyrazowego!

Więcej…

 

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła,

dobrych pączków nasmażyła”.

16 lutego- w Tłusty Czwartek w naszej świetlicy nikt nie musiał smażyć. Wystarczyły kartki, kredki, klej i inne artykuły papiernicze. Powstawały tradycyjne i te z dziurką, kolorowe, bajkowe i do złudzenia przypominające prawdziwe. Wszystkie pięknie się prezentowały na własnoręcznie zrobionych talerzach. Dziecięca kreatywność nie miała końca. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii.

Więcej…

 

We wtorek, 7 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie w świetlicy „Kaskada” były organizowane zajęcia pod hasłem „Bezpiecznie w sieci”. Świetliczaki rozmawiały i wskazywały edukacyjne znaczenie Internetu oraz przydatność stron przeznaczonych dla dzieci.  Następnie przygotowywały grupowe plakaty wskazujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Podsumowaniem była burza mózgów dotycząca (nie) ujawniania danych osobowych, adresu, telefonu. Należy podkreślić, że dzieci wykazywały się bardzo dużą wiedzą odnośnie poruszanych tematów. Z łatwością wskazywały zagrożenia. Mamy nadzieję, że podjęte działania zwiększą bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Więcej…

 
Więcej artykułów…