Start Świetlica

3-ego czerwca Świtliczaki wraz z Panią Katarzyną Kuleszą i szkolnym doradcą zawodowym Panią Moniką Rzymską wybrali się do miejscowej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu serdecznym uśmiechem i z życzliwością przywitali nas strażacy, którzy od razu zaprosili do miejsca pełnego komputerów i telefonów, to tam przyjmowane są zgłoszenia. Po krótkim wprowadzeniu, wspomnieniu sytuacji, w których należy wzywać straż pożarną oraz przypomnieniu numeru alarmowego przyszedł czas na przejście do garażu pełnego wozów strażackich.

Więcej…

 

Policjant- zawód wymarzony przez wielu. Spełniając marzenia, w piątek 20-tego maja 2022 roku Świetliczaki wraz z Panią Katarzyną Kuleszą i Panią Eweliną Czajkowską udali się do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania z policjantami. Na początku starsza aspirant Pani Anna Zaremba zapoznała dzieci ze specyfiką zawodu. Mundurowi nie omieszkali przypomnieć także o zasadach poruszania się po drodze. Zapoznani z regułami poruszania się w komendzie, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Podekscytowane dzieci chętnie maszerowały korytarzami komendy, odwiedzając areszt i inne pomieszczenia penitencjarne.

Więcej…

 

W piątek, 20 maja 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia logopedyczne. Tym razem dzieci dowiedziały się, że prawidłowe oddychanie jest jednym z warunków pięknej, wyraźnej i płynnej mowy.  Terapia logopedyczna bardzo często rozpoczyna się od pracy nad wypracowaniem prawidłowego toru oddechowego. Nieprawidłowy tor oddechowy często towarzyszy zaburzeniom artykulacji, np. seplenieniu międzyzębowemu. W przypadku zaburzeń głosu lub niepłynności mowy stosuje się ćwiczenia, których celem jest aktywizowanie klatki piersiowej, przepony i mięśni tłoczni brzusznej oraz ćwiczenia wydłużające fazę wydechową.

Więcej…

 

We wtorek 22.03.2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, by ukazać, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Z tej okazji uczniowie na zajęciach w świetlicy mogli obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące sytuacji wody w Polsce oraz możliwości jej ochrony. Filmy powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie przelewaj”. Dzięki projekcji, uczniowie dowiedzieli się o zmianach klimatycznych i ich wpływom na dostępność wody pitnej. Następnie dzieci poznały zasady obiegu wody w przyrodzie i w mieście. Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić i szanować.

Więcej…

 

W poniedziałek 21.03.2022 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno - przyrodniczy „Fiołek, sasanka, niespodzianka- czyli wszystko o kwiatach wiosennych”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat chronionych kwiatów wiosennych oraz realizacja obrazu plastycznego roślin w kreatywny sposób. Jednym z wymogów konkursu było wykonanie metryczki informującej o wybranym gatunku kwiatów. Wpłynęło wiele ciekawych prac, wykonanych różnymi technikami. Trudno było dokonać jednoznacznego wyboru, dlatego też przyznaliśmy nagrody równorzędne. Wernisaż wystawy odbył się na holu szkoły. Znalazły się tam prace uczniów klas I-VIII. Organizatorki wystawy Katarzyna Kulesza i Mariola Woroszył zapoznały uczestników spotkania z wynikami konkursu.

Więcej…

 

WideofonW świetlicy „Kaskada” został zamontowany wideodomofon. Urządzenie znacznie ułatwia kontakt z rodzicami w czasie podwyższonych norm sanitarnych. Poza tym poprawia i gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa dzieci oraz stanowi barierę przed niepożądanymi osobami. Rodzice zgłaszają odbiór dziecka za pomocą wideodomofonu zamontowanego w głównym holu szkoły, części klas 1-3, a wychowawcy świetlicy, dzięki umieszczonemu monitorowi, widzą i słyszą osobę odbierającą.

Więcej…

 

Bezpieczna droga do szkoły24 września 2021 roku Świetliczaki wzięły udział w zajęciach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjantki w sposób interesujący przedstawiły uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku i  poboczu. Dzieci miały okazję w praktyce dowiedzieć się o bezpieczeństwie na drodze, w szkole oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania policjantki skontrolowały wiedzę dzieci w zakresie znajomości zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zaś nauka połączona z zabawą okazała się cenną lekcją.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszkom za przybycie i przybliżenie tematyki bezpieczeństwa naszym podopiecznym.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy

 

Międzynarodowy Dzień Kropki15 września w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt. „Kropka”. Świetliczaki uczestniczyły w różnych zajęciach z kropką w tle. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia Vashti uświadomiła nam, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które drzemią w nas głęboko i czekają na nasze odkrycie.

GALERIA

Nauczyciele świetlicy

 

Bezpieczne wakacjeJuż niedługo zaczną się wakacje, tak bardzo upragnione przez dzieci. To nie tylko czas wypoczynku, ale i dużych zmian w codziennych zajęciach i przyzwyczajeniach. Kończą się obowiązki związane ze szkołą i nauką, więc można planować różne przygody i zabawy. Niektórzy spotkają się z przyjaciółmi, inni wyjadą odkrywać różne ciekawe miejsca. Jednak wszyscy muszą pamiętać o tym, że dobra zabawa nie zwalnia nikogo z obowiązku dbania o bezpieczeństwo, swoje i innych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…