Start Uczniowie Samorząd Święto Misia

Dnia 5 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I –III w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Gościem honorowym był Miś Staś, który na co dzień mieszka w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, a na to wydarzenie przybył z nauczycielem p. Emilem Trzeszczkowskim oraz zaprzyjaźnionymi uczniami.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że Święto Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku, wśród ciekawych informacji była również i ta o pochodzeniu nazwy zabawki. Następnie odbyło się wspólne czytanie pięknej historii Alana Alexandra Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”. Czytający uczniowie, wprowadzili słuchaczy w puchaty i miły nastrój. Następnie chętni uczniowie opowiedzieli zebranym historie własnych pluszaków. Na koniec sesja fotograficzna z Misiem Stasiem, który fantastycznie pozował. Kiedy uczniowie wrócili do klas, Miś odwiedził ich jeszcze ze słodkim co nieco.

Trudno sobie wyobrazić świat bez misiów, są one często powiernikami dziecięcych tajemnic. Czy Święto Misia jest potrzebne? Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na przytulanie i szeptanie do uszka najskrytszych tajemnic nigdy nie przeminie. Dzieci i dorośli lubią misie. „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

GALERIA


Opiekunki MSU