Start Uczniowie Samorząd Kodeks Postaw Patriotycznych

W ramach podejmowanych działań na rzecz upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaproponował uczniom klas IV-VIII opracowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.

Przez kilka tygodni uczniowie wraz z wychowawcami na lekcjach wychowawczych rozmawiali o tym, co znaczy być patriotą, na czym polega współczesny patriotyzm. Efektem tych działań stało się drzewo ,które „wyrosło” na głównym holu szkoły w przeddzień uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Na tle konkursowych prac plastycznych o tematyce patriotycznej wygląda ono imponująco. Z treści wpisanych w jego liście jasno wynika, że nie tylko część nadziemna jest piękna, ale drzewo to ma mocne i głębokie korzenie.

 

Opiekunowie SU wraz

z p. Malwiną Falkowską