Start Uczniowie Samorząd Multimedialna Pracownia Orange w naszym mieście

W społecznościach lokalnych drzemie wielka energia do wspólnych działań. Sojusznikami w jej wyzwalaniu mogą być internet i nowe technologie. Wykorzystywane w kreatywny sposób pomagają ludziom zmieniać otoczenie na lepsze. Dlatego też już w 77 małych miejscowościach zostały założone Pracownie Orange, aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do informacji, wiedzy i technologii. Świetlice są otwarte dla wszystkich, nie tylko jako miejsce rozwijania kompetencji cyfrowych, ale także jako przestrzeń spotkań, integracji, kursów, warsztatów czy ciekawych wydarzeń.

Miło nam poinformować, że Wysokie Mazowieckie w plebiscycie internautów 3. edycji programu społecznego Pracownie Orange zajęło 7. miejsce w kraju pod względem ilości zdobytych głosów! 22 stycznia 2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym otwarciu multimedialnej pracowni w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym dniu rozpoczęła działalność pracownia wyposażona w sprzęt o wartości 28 000 zł. Ta nowoczesna świetlica multimedialna będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców naszego miasta, jak i okolic. Celem inicjatywy było zapewnienie nam wszystkim lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Pracownia została wyposażona w meble, komputery, bezpłatny internet, telewizor, drukarki ze skanerami i konsole do gier. Będą w niej prowadzone bezpłatne szkolenia, warsztaty dla dzieci i seniorów, webinaria, coaching, aby wzmocnić kompetencje liderskie i umiejętności cyfrowe. Organizowane też będą specjalne zajęcia dla dzieci oraz kursy dla młodzieży, na których kursanci poznają, m.in.: tajniki obsługi komputera oraz podstawy programowania. Da im to nie tylko dobry start w przyszłość, ale i możliwość rozwinięcia zdolności analitycznych, umiejętności rozwiązywanie problemów, precyzyjnego formułowania oraz wyszukiwania informacji.

Serdecznie zapraszamy w imieniu własnym oraz inicjatorów tego pomysłu do korzystania z nowoczesnej Pracowni Orange w naszym mieście.