Start Uczniowie Samorząd “WIELKANOCNE JAJA THE BEST” OCENIONE!!!

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.

Konkurs na “WIELKANOCNE JAJO THE BEST”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, miał wprowadzić wszystkich w świąteczną atmosferę. Ponadto popularyzował i kultywował tradycje wielkanocne, zachęcał uczniów „Jedynki“ do podjęcia twórczych wyzwań opartych na wyobraźni i współdziałaniu.

Oceniająca komisja wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór materiałów, wykorzystanie motywów regionalnych i nawiązanie do tradycyjnych form zdobniczych, estetykę wykonania
i trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycję, kolory, dodatki).

Oto Ci, co podwinęli rękawy i wzięli się do roboty, a teraz z niecierpliwością czekają na nagrody, które do tej zabawy miały dodać im ochoty!

Szymon Maciuszko z kl. IG

Wiktoria Bruszewska i Luiza Sęk z kl. IVC

Honorata Niemyjska z kl. VC

Julia Biała i Izabela Wileńska z kl. VC

Katarzyna Karłowicz z kl. VB

Oliwia Dobecka i Dominika Fedorowska z kl. VC

Luiza Lubowicka z kl. VIC

Amelia Dołęgowska z kl. VIE

WYRÓŻNIENIA

Maja Milewska, Natalia Wojciechowska, Asteria Żochowska, Wiktoria Roszkowska z kl. IVC

Aleksandra Deszczyńska z kl. IA

Julia Sapińska i Maria Przychodzeń z kl. VC

Magdalena Górska z kl. IVB

Julia Kossakowska z kl. IVC

Natalia Muszyńska z kl. VB

Olga Matuszelańska z kl. IVC

Dominika Fedorowska z kl. VC

Organizatorzy gratulują, dziękują za udział oraz zapraszają do galerii;)

Renata Jaroszewicz