Start Uczniowie Samorząd Razem na Święta

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w kolejnej edycji akcji MEN #RazemNaŚwięta

Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności, kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym, a także uczniom mającym problemy w nauce. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania:
➡️ wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
➡️ samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
➡️ przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
➡️ zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach ,
➡️ zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt
➡️przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
➡️wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

Mały i Duży Samorząd Uczniowski