Start Uczniowie Samorząd

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Od 1975 roku ONZ obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet, zachęcając do „refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet”. Tego dnia nie tylko upamiętnia się odwagę i determinację kobiet, które zasłużyły się w historii swoich państw i społeczeństw, ale również apeluje o konieczność podjęcia nowych wyzwań. Jest to szczególny czas dający wyraz poszanowaniu praw kobiet oraz okazję do wyrażenia szacunku względem nich. Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

Więcej…

 

1 marca 2023 roku obchodzimy Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. Warto przypomnieć, że uchwałę w tej sprawie 3 lutego 2011 roku podjął Sejm RP. Z tej okazji w naszym mieście 5 marca miały miejsce uroczystości, w które włączył się Samorząd Uczniowski, reprezentując społeczność szkoły.

Prócz udziału w części oficjalnej młodzież z SU, pragnąc uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych w dniu ich Narodowego Święta, wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Więcej…

 

„Miło szaleć, kiedy czas po temu (…)”.
 Jan Kochanowski

21.02.2023r.  w naszej szkole odbyła się dyskoteka uczniów klas IV-VIII, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Frekwencja dopisała, uczniowie chętnie i licznie pojawili się, aby wspólnie i wesoło spędzić czas.
Po przywitaniu uczniów i wyjaśnieniu zasad bezpiecznej zabawy, Samorząd  Uczniowski zaprosił wszystkich na parkiet. Uśmiechnięte i rozpromienione twarze młodzieży mówiły same za siebie.
Warto dodać, że zabawę uczniów urozmaicił jeden z opiekunów ks. Adam Hryc. Zaprosił uczniów do wspólnej zabawy, taniec z jego instruktażem okazał się być bardzo atrakcyjny. Być może ktoś odkrył swój nowy talent…

Więcej…

 

Święta, święta i po świętach… Przyszedł czas samorządowej refleksji. Bez żadnych wątpliwości nasza szkolna społeczność ma niesamowicie otwarte serca i umysły. Umiemy pomagać i dzielić się z tymi, którzy potrzebują wsparcia oraz życzliwie spędzać czas ze sobą.

Myślimy o braciach mniejszych. W ostatnim czasie przekazaliśmy znaczną ilość karmy zebranej na terenie szkoły na rzecz fundacji Moje Wszystkie Kundle, cieszymy się i powtarzamy serdeczne podziękowania opiekunki tego domowego schroniska! Nasi uczniowie znów pokazali wielkość swoich serc!

Tradycji stało się również zadość, jeśli chodzi o prezenty dla naszej społeczności, Samorząd Uczniowski stał się pomocnikiem św. Mikołaja i z uśmiechem przekazał słodkości.

Więcej…