Start Uczniowie Samorząd

„Nauka jest jak niezmierne morze…

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.

Stefan Żeromski

 

28 lutego 2019r. odbył się apel oddziałów  edukacji wczesnoszkolnej. Celem spotkania było podsumowanie Kodeksu Dobrych Manier z wręczeniem styczniowym „grzecznym” dyplomów  (szczegółowe informacje w zakładce „Uczniowie”) oraz uhonorowanie dyplomami, nagrodami laureatów i uczniów biorących udział w następujących konkursach:

Więcej…

 

20. lutego w naszej  szkole zorganizowano misyjny kiermasz własnych wyrobów cukierniczych pod hasłem ,,Wyślij pączka do Afryki”. Akcję tę w całej Polsce prowadzi Fundacja Kapucyni i Misje.

Dochód ze sprzedaży pączków, ciast i innych słodkości wykonanych własnoręcznie został w całości przeznaczony  na pomoc mieszkańcom Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu oraz wsparcie projektów edukacyjnych i religijnych prowadzonych przez pracujących tam polskich braci kapucynów, m.in.:.

Więcej…

 

Każdego roku 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób.  To czas wyznawania miłości, sympatii, a także przyjaźni.  Patronem zakochanych jest święty Walenty, który potajemnie udzielał ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to śmierć.

Więcej…

 

14 lutego 2019r. w naszej szkole, w centralnej części korytarza obok pokoju nauczycielskiego I-III pojawił się  punkt poczty walentynkowej zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Na wcześniej przygotowanych serduszkach można było zapisać, a później przesłać kilka miłych słów bliskim osobom.

Więcej…