Witajcie, w artykule "Służba i Wolontariat" napisanym w związku obchodami Dnia Pracownika Służby Zdrowia, który przypadł w pierwszy wtorek kwietnia, a ten jest ogłoszony Dniem Niewidzialnej Pracy i Wolontariatu, zachęcałam Was do wszelkiej dobrej aktywności w gronie rodziny i bliskich.

Dziś mam propozycję E-wolontariatu. Chcesz pomagać, a w obecnej sytuacji jest to trudne. Poniżej kilka wskazówek. Zostań E-wolontariuszem! To bardzo proste. Możesz nim być nie wychodząc z domu!

A oto instrukcja e-wolontariatu.

W wyszukiwarkę internetową wpisujemy:

DobryKlik.pl - klikamy cegiełkę na zdjęciu osoby potrzebującej naszej pomocy i już! Na jej pomocowe konto wpływa 10 gr. Tę czynność możemy wykonać tylko raz w ciągu dnia z jednego urządzenia (komputer, smartphone). Oznacza to, że jeśli korzystasz z kilku urządzeń mobilnych tzn. komputer, smartphone, tablet itp. na jednym urządzeniu możesz wykonać 1 klik. Zachędźcie swoich bliskich, mamę, tatę, rodzeństwo, by czynili to samo. Każdy z nas wykonuje 1 klik a coraz więcej monet zbiera się na koncie osoby czekającej na pomoc. I tak codziennie...! Wyobraź sobie, gdy cała klasa ruszy do pomocy,  później szkoła i miasto.... :). I tak codziennie...., a sumując tydzień, miesiąc, to ugra się spora suma. Pieniążki na dobroczynny cel uzbierają się szybciej i pomoc potrzebujęcej osobie ruszy wcześniej. To bardzo ważne. W takich przypadkach czas ma ogromne znaczenie.

Dalej.

PsiKlik - na stronie DobryKlik (patrz na samym dole odnośnik). Klikamy na ikonkę, później na cegiełkę na zdjęciu pieska i 5 gr wpływa na pomoc choremu pieskowi:)

KociKlik - działa tak samo, klik i 5 gr :)

Kolejna propozycja.

www.pajacyk.pl - tu zasady są inne, klikamy do woli na brzuszek drewnianego pajacyka, on podskakuje, a pieniążki dokładasz za każdym kliknięciem :). Jest to program dożywiania dzieci, realizowany przez PAH - Polską Akcję Humanitarną.

Ważne jest by te witryny na swoim urządzeniu dodać do "ulubionych", wtedy ułatwi to Wam dostęp i będzie przypominać, że możesz pomagać każdego dnia, nie wychodząc z domu.  Dopiszcie sobie tę czynność do codzienniego rytuału.

Nieważne jak wielka jest pomoc, ważne jak wielka jest twoja chcęć niesienia pomocy.

Włącz się do fali wirtualnego dobra

Pozdrawiam, pedagog Renata Sakowicz