Drodzy Uczniowie!

Znaleźliśmy się wszyscy w  trudnej sytuacji. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości uruchamiające masę uczuć i emocji.

Pamiętajmy jednak, że należy opierać się tylko na faktach, unikać przekazywania zasłyszanych, niepotwierdzonych treści, t.j. fake news, tzw. łańcuszków itp. Zadbajmy o siebie i naszych bliskich. Skupmy się na rzeczach istotnych. Poszukajmy zajęcia, aktywności które sprawiają nam przyjemność. Zachęćmy rodzinę do wspólnej zabawy, zajmijmy się tym, co lubimy robić najbardziej ( np. słuchanie muzyki, film, e-kontakt ze znajomymi ).  Wykorzystajmy te chwile jak najlepiej by rozwijać wiedzę, zainteresowania, naukę prac ręcznych, rozmowy. Gdy rzeczywistość się zmienia, gdy traci na przewidywalności, pragniemy zrozumieć co się dzieje. To może nasilać nadmierny niepokój i stres, wówczas ograniczmy medialny dopływ informacji o sytuacji. Nie śledźmy na bieżąco wiadomości a stosujmy się do wytycznych związanych z bezpieczeństwem i dbajmy o to. Nie rozmyślajmy o temacie pandemii, a  szczególnie wieczorem. Obecną sytuacją zajmują się specjaliści a nie nasza głowa!

W chwilach wielkich niepokojów i wątpliwości polecam również kontaktować się ze specjalistami pod nr telefon 116111 lub przez stronę 116111.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BbmY4vHcD_U

Pozdrawiam, pedagog, Renata Sakowicz