7 kwietnia, pamiętajcie. Dzień Pracownika Służby Zdrowia, a także Światowy Dzień Zdrowia.

Święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zastanowić się chwilę, w tak trudnym czasie o poświeceniu tych osób. Jeśli mamy kogoś w rodzinie bliższej/dalszej, wśród znajomych, kogoś kto pracuje w Służbie Zdrowia warto posłać życzenia, okazując tym wdzięczność. Ze swojej strony już składam wszystkim pracownikom Służby Zdrowia Podziękowania, życząc sił oraz wiary w bezcenny sens swojej pracy.

Pierwszy wtorek kwietnia to także Dzień Niewidzialnej Pracy i Wolontariatu. Pracą niewidzialną nazywamy dobre aktywności wykonywane w ramach rodziny, najbliższych t.j wszelaka pomoc, wsparcie w swoim gronie. Te gesty nie podlegają żadnej walucie i giełdzie. To nasz prywatny bank, w którym lokaty są najwyżej oprocentowanej. Nie jesteśmy lekarzami, ale możemy być bohaterami we własnym domu.

Mamy niepowtarzalną okazję, by stać się wolontariuszem w gronie najbliższych. Otrzymujemy wówczas bezcenną zapłatę za okazane poświęcenie, gest. Wynagrodzenie, które przychodzi to wdzięczność, zaufanie, radość bliskiej osoby, wzajemność, a także spokój własny, który tląc się w naszym sercu daje poczucie spełnienia i słuszności. Pamiętajcie 7 kwietnia, może stać się również Twoim Świętem!

Zobaczcie jak rozwijała się dobroczynność, poniżej link do filmiku.

http://wolontariat.org.pl/wiedza/historia-wolontariatu/mala-historia-dobroczynnosci/

Pozdrawiam, pedagog szkolny Renata Sakowicz