Witajcie, w dzisiejszym świecie coraz trudniej o autorytety, zachęcam Was do poszukiwania herosów wartości.

Ludzi, którzy przykładem swojego życia, mimo trudnych doświadczeń, odnieśli zwycięstwo. Zwycięstwo moralne, a bronią były wartości najwyższe np. Janusz Korczak, Irena Sendlerowa, Wanda Półtawska i wielu innych ….. - poznaj ! Walczyć można w rożny sposób, rozmaitą bronią. Ale wartość miłości, prawdy, szacunku nie da się pokonać żadną nich.

Mimo, iż we współczesnym świecie jest wiele opcji zatracenia fundamentalnych wartości, chociażby niezdrowe media, a w nich kreatorzy kulawych tożsamości, budujący osobowość na zasadzie : przewaga, lans, agresja, czy bierność itp. ( nie myl celebryty, idola z autorytetem) skup się na ważnych i realnych sprawach. Poszukaj autorytetu na czas kwarantanny.

A może ludzie świata kultury, bohaterowie czasu wojennego, autorytety duchowe, a może ktoś z rodziny, czy otoczenia......

Uwaga! Wirus nie nosi korony, tylko ludzie, którzy krzewią prawdziwe wartości !

Halo, a może warto podziękować w tym czasie ekspedientce w sklepie, farmaceucie, kurierowi...,już nie przywołuję Służby Zdrowia, której należy się pokłon do samej ziemi, podaję osoby, o których się nie wspomina i nie zauważa nawet teraz, a robią tak wiele również ryzykując zdrowiem.

Na wszystkich, którzy w okresie kwarantanny będą poszukiwaczami autorytetów, przygotują kilka zdań pisemnych o wybranej postaci czeka Certyfikat i pochwała w dzienniku. Autorytety będą przedstawiane podczas zajęć z wychowawcą w „realu”. Udanych poszukiwań!

Pozdrawiam, pedagog szkolny Renata Sakowicz