Drodzy Uczniowie.

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji.  Nauka w nowej rzeczywistości i mniejszy kontakt z rówieśnikami. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości często uruchamiające masę nieprzyjemnych uczuć i emocji. Pamiętajmy jednak, że należy opierać się tylko na faktach, unikać przekazywania zasłyszanych, niepotwierdzonych treści, t.j. fake news, tzw. łańcuszków itp.

Zadbajmy o siebie i naszych bliskich. Skupmy się na rzeczach istotnych. Poszukajmy zajęcia, aktywności, które sprawiają nam przyjemność. Zachęćmy rodzinę do wspólnej zabawy, zajmijmy się tym, co lubimy robić najbardziej ( np. słuchanie muzyki, film, e-kontakt ze znajomymi ). Wykorzystajmy te chwile jak najlepiej by rozwijać wiedzę, zainteresowania, naukę prac ręcznych, rozmowy. Nie śledźmy na bieżąco informacji związanych z pandemią a stosujmy się do wytycznych związanych z bezpieczeństwem i dbajmy o to. Nie rozmyślajmy o tym, a szczególnie wieczorem.

Jeśli jednak zdarza się, że dotykają Cię sytuacje trudne, z którymi nie potrafisz sobie poradzić. Czujesz się samotny, spotykasz się z przemocą, niezrozumieniem, nadużyciami ze strony dorosłych, trudnościami związanymi z poczuciem niesprawiedliwości, krzywdy albo po prostu chcesz porozmawiać z kimś anonimowo o innych nurtujących sprawach - warto sięgnąć po wsparcie telefoniczne, rozmowy prowadzone przez psychologów pod nr tel. 800121212, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.

Rozmowa telefoniczna jak i czat internetowy mają charakter nieodpłatny, nie wymagają również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

Ja również służę pomocą.

pedagog szkolny

kontakt 086 2752008 wew. 215

 

Więcej…

 

Uwaga. W związku z przedłużającym się zawieszeniem zajęć w szkołach następują zmiany w konkursie i zadaniach profilaktycznych.

Więcej…

 

Witajcie, w artykule "Służba i Wolontariat" napisanym w związku obchodami Dnia Pracownika Służby Zdrowia, który przypadł w pierwszy wtorek kwietnia, a ten jest ogłoszony Dniem Niewidzialnej Pracy i Wolontariatu, zachęcałam Was do wszelkiej dobrej aktywności w gronie rodziny i bliskich.

Więcej…

 

KO-RO-NA-WI-RUS

 
Więcej artykułów…