Zadbaj o to aby czas poświęcony na dzienną aktywność fizyczną wynosił nie mniej niż 30 min. Przed jakąkolwiek aktywnością wykonaj rozgrzewkę ogólnorozwojową, wykorzystując poniższy przykład:

Kochani uczniowie, lekcja wf w domu to trudna sprawa, ale do wykonania. Pamiętajcie o tym, iż wychowanie fizyczne to nie tylko ćwiczenia na sali sportowej, ale także zdrowy styl życia, zachowanie higieny, zdrowe odżywianie.

Kondycja fizyczna jest niezbędna dla naszego ciała i umysłu, dlatego starajcie się ćwiczyć przynajmniej 30 minut dziennie. Na początek wykonajcie samodzielnie rozgrzewkę (10-15 min - przykład poniżej) tak jak robimy na lekcji – rozgrzejcie wszystkie partie mięśni, bo tylko wówczas będziecie gotowi do rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

1. Lekki trucht przez 3 minuty.

2. Ćwiczenia w truchcie (po ok. 0,5-1 minutę na każde):

• opuszczania rąk do ziemi (na zmianę raz lewa, raz prawa);
  • krążenia ramion (lewa, prawa, obie do przodu, do tyłu, na końcu krążenia obiema rękami w przeciwnych kierunkach);
  • bieg tyłem;
  • bieg skrzyżny (przeplatanka) lewym bokiem do kierunku biegu, następnie prawym;
  • podskoki z naprzemiennymi wymachami rąk w górę i unoszeniem kolan.

3. Ćwiczenie w marszu: wyciągnięcie rąk do przodu i naprzemienne wymachy nogą z dotknięciem palcami stopy do dłoni (po 8 powtórzeń na nogę).

4. Ćwiczenia w miejscu (po 8 powtórzeń każde)

• opad tułowia do przodu, ręce w bok, skręty tułowia zamachem rąk (skrętoskłony);
  • krążenia biodrami raz w jedną, raz w drugą stronę;
  • krążenia kolan (do środka, na zewnątrz, razem w obie strony);
  • krążenia nadgarstków i w stawach skokowych;
  • przysiady.

5. Ćwiczenia w parterze (po 10 powtórzeń każde):

• pompki;
  • brzuszki;
  • brzuszki skośne;
  • nożyce pionowe w leżeniu na brzuchu;
  • deska (30 sekund).

Miłośnikom języka angielskiego proponujemy alfabet ćwiczeń w nieco innej formie;)

alfabet

A teraz, rozgrzani, gotowi jesteście na samodzielną zabawę w domowych warunkach czyli sportowe koło fortuny!!!

https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w domu-%C4%87wiczenia

A po przyjemnościach – obowiązkowa praca domowa:

KATEDRA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO