Powtarzamy wiadomości o początkach państwa polskiego.

Proszę zapoznać się z materiałami zamieszczonymi na https://epodreczniki.pl/a/mieszko-i---poczatki-panstwa-polskiego/DJM5znJqe

  1. zapisać w zeszycie odpowiedzi na polecenia 1,2,3,4 zamieszczone pod całym materiałem.
  2. można też sprawdzić wiedzę wykonując ćwiczenia 1-3 (dodatkowe)

Radosław Tymiński

Proszę zapoznać się z tematem 24 z podręcznika: SCRATCH – RYSUJ Z MRUCZKIEM i wykonać zadanie 1.

Rozwiązania przesyłamy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Proszę w temacie wiadomości podać imię, nazwisko i klasę.

Pozdrawiam i do zobaczenia, Marek Łosiewski

  • Klasy IV - przyroda

Na platformie edukacyjne wsipnet rozpoczęło się już nauczanie przyrody dla klas czwartych. Mam nadzieję, że wszyscy rodzice otrzymali ode mnie wiadomość z kodem klasy niezbędnym do rejestracji. Niestety do dnia dzisiejszego nie wszyscy uczniowie zarejestrowali się. Myślę, że jest to spowodowane chwilowym przeciążeniem serwera wydawnictwa i pozostali w najbliższych dniach dołączą.  Na  wszelki wypadek podaję tematy z podręcznika do opracowania w tym tygodniu. Zachęcam bardzo do tego aby wszyscy zarejestrowali się na wsipnet.

 IV B

  1. Las jako środowisko życia.
  2. Organizmy różnych warstw lasu.

Po zapoznaniu się z treścią w podręczniku zapisz temat i bardzo krótką notatkę w zeszycie (w punktach, rysunek forma dowolna) a następnie wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń. Przejrzyj też materiały dodatkowe:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/zwierzeta/146970-warstwy-lasu

https://www.youtube.com/watch?v=awlwB3-r9eU

IV A

Organizmy najbliższej okolicy.

Las jako środowisko życia.

Po zapoznaniu się z treścią w podręczniku zapisz temat i bardzo krótką notatkę w zeszycie (w punktach, rysunek, tabelka - forma dowolna) a następnie wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń. Przejrzyj też materiały dodatkowe:

https://www.youtube.com/watch?v=awlwB3-r9eU

  • Klasy IV - technika

epodreczniki.pl

Wyzwanie: sprzątanie!

  • Klasy IV - plastyka

Pracownia grafiki warsztatowej w twoim domu.

epodreczniki.pl

  • Klasa IVa   - język angielski grupa II

Dzień dobry, przesyłam listę zadań do wykonania samodzielnie w domu, w szkole udało nam się dokładnie omówić i zapisać odmianę czasownika „have got” – więc nie będziecie mieli dużych trudności z wykonaniem zadań. W razie trudności proszę sprawdzić nasze notatki w zeszycie i dokładnie przeanalizować przykład w każdym z zadań  nowe słówka znajdziecie na końcu książki str.127. Miłej pracy Justyna Jóźwiak

1. Subject: Czytamy historyjkę obrazkową

czytamy i tłumaczymy historyjkę   ze str. 64 , zapisujemy w zeszycie nowe słówka z ich tłumaczeniem  oraz wyrażenia z ćw.4/65,

2. Subject: Opisujemy ulubione zwierzątko.

Wykonujemy ćw.2 str.67 w książce, zapisujemy w zeszycie nowe słowa , wyrażenia , a następnie wykonujemy opis swojego zwierzątka (polecenie ćw.7/71) . Pamiętajmy, że w zdaniach używamy poprawnej formy czasownika „have got” oraz wymieniamy części ciała ( użyj przymiotników np. long, small,…. Oraz kolorów)

3. Subject: Łączenie zdań z użyciem spójnika „and”.

Zapisujemy w zeszycie całą tabelkę ze ćw. 6 str.71 podręcznik, a następnie zapisujemy zdania poniżej w zeszycie.

Dodatkowo proszę wykonać ćwiczenia ze str. 28 i 29 w zeszycie ćwiczeń.

Proszę  spróbować skorzystać z poniższej strony, z pomocą rodziców na pewno uda się tam zalogować i wykonywać ćwiczenia online.

www.stepsplus.oxfordenglishonline practice.com

  • Klasa IV a - język angielski -  Edyta Godlewska, Iza Wasilewska

Proszę o wykonanie zadań znajdujących się w podręczniku na stronach 35 i 36. Wszystkie odpowiedzi zapisujemy w zeszycie przedmiotowym, według zasadach przyjętych na lekcjach, polecenia są w języku polskim. Wszystkie treści były już  omawiane. Głównym celem jest uporządkowanie i powtórzenie dotychczasowych wiadomości.

Zachęcam do zalogowania się do bezpłatnej aplikacji quizlet. Należy wejść na stronę internetową https://quizlet.com, kiedy będziemy posiadaczami konta wpisujemy w wyszukiwarkę treści, które chcemy powtarzać np. steps plus 1 get moving lub steps plus 1 unit 4, aplikacja daje wiele możliwości nauki słownictwa (pisownia, wymowa, testy, quizy jak i również gry). Polecam!

  • Klasy IV - język polski - Paulina Zawistowska (IV a - Paulina Zawistowska, Izabela Wasilewska)

Temat : Ile jest baśni w książce "Charlie i fabryka czekolady"?

Pod tematem uczniowie krótko piszą, o swoich wrażenia po obejrzeniu filmu. Czy im sie podobał, czy raczej ich nudził?

Następnie wymieniają czas i miejsce akcji oraz bohaterów, o których mowa w filmie.

W załączniku karty pracy.

GALERIA

23.03.2020 r. - 27.03.2020 r.

W tym tygodniu skupiamy się na czytaniu naszej lektury M. Musierowicz „Opium w rosole”.

Jeżeli komuś nie udało się zdobyć książki w formie papierowej, mam dla Was link, pod którym jest nasza lektura w formacie PDF.

https://cloud1z.edupage.org/cloud/Opium_w_rosole.pdf?z%3AnOKdx7yX26%2BtTfcUwjIskYFT4tUdUn9MivEqpdHSsOqUOboahTgc3mIRWF6GPfkI

Mam nadzieję, że sprawnie idzie Wam czytanie.  Kto przeczytał, może spróbować  odpowiedzieć ustnie na pytania:

14. Kim była mama Aurelii?

13. Ile osób zaprosiła Matylda na swoje imieniny?

12. W jaki sposób Maciek dowiedział się, co naprawdę myśli o nim Matylda?

11. Kim była pani Lisiecka?

10. Dlaczego Genowefa uciekła z domu?

9. Ile dzieci miała rodzina Jedwabińskich?

8. Kim była Ewa Sopel?

7. Kto pomagał Kresce w matematyce?

6. Co było powodem wizyt Janki w szpitalu?

5. Kto mieszkał z Maćkiem?

4. Co zrobiła Genowefa w Operze?

3. Po co Genowefa przychodziła do Borejków?

2. Gdzie Maciek zobaczył po raz pierwszy Matyldę?

1. Wymień nazwiska przynajmniej dwóch rodzin z lektury „Opium w rosole”.

Dla chętnych:  Spróbujcie stworzyć lekturowy lapbook w formacie A4, lub A3. Z przyjemnością obejrzę zdjęcia waszych prac.

Mój e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że niedługo się spotkamy ;)

Paulina Zawistowska