Start Sport

Promocja unihokeja, aktywnego trybu życia w ramach realizowanego  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę! i pożegnanie przygody z ulubioną dyscypliną sportu szczególnie przez ósmoklasistki, to główne powody, dla których 18 maja 2019 roku hala SP1 w Wysokiem Mazowieckiem zawrzała.

Więcej…

 

Co najmniej pięć listopadowych dni (10,24,25,28,29), uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 grające w unihokeja, będą kojarzyły z wielkimi emocjami, niesamowitą dawką stresu i trudną do opisania radością. Podczas Mistrzostw Grupy Zachodniej pokonały zespoły z: Miastkowa, Nowogrodu, Kupisk, Grajewa, Starego Zakrzewa i Niedźwiadnej.

Więcej…

 

Każdy uczeń naszej szkoły bezbłędnie potrafi rozwinąć skrót SKS (dla pewności: Szkolny Klub Sportowy), a ponadto, większość z nas, bierze aktywny udział w tym programie. 13 listopada 2018 r. organizatorzy cyklu „SKS on Tour” zaprosili sportowców „Jedynki” na event. Z pewną nieśmiałością zmierzaliśmy na halę sportową Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, ale jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie.

Więcej…

 

Ta GRA nosi różne nazwy: w Szwecji i Rosji - innebandy, w innych krajach europejskich i azjatyckich (m.in. w Japonii, Indiach) - unihoc, Anglii - floorball, a w Niemczech - land hockey. Są w naszym powiecie tacy, którzy bezbłędnie wymawiają i bez problemu tłumaczą wszystkie w.w. obcobrzmiące wyrazy.  Eksperci, za sprawą unihokeja, spędzili sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Po raz kolejny gościła ona uczestników Igrzysk Młodzieży Gry w Unihokeja dziewcząt i chłopców.

Więcej…

 

Trwa świetna passa uczennic Szkoły Podstawowej nr 1. Po raz kolejny, w odstępie kilku lat, sięgnęły po laury w Mistrzostwach Powiatu Wysokomazowieckiego gry w unihokeja. Udział w Igrzyskach Dzieci, które odbyły się 20 października nie na lodzie, nie na trawie, tylko w hali sportowej „Jedynki”, wzięły drużyny z: Czyżewa, Rosochatego Kościelnego, Dąbrowy Wielkiej oraz Wysokiego Mazowieckiego.

Więcej…

 

Rok 2018, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, jest bogaty w wydarzenia uświetniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Mają tu miejsce różnorodne inicjatywy kulturalne, historyczne i społeczne związane z tą rocznicą.

Więcej…

 

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim  Turnieju Mini piłki siatkowej Kinder + Sport. W tym roku nasi uczniowie startowali w kategorii czwórek dziewcząt i chłopców (klasy VI) oraz dwójek dziewcząt i chłopców (klasy IV). Po bardzo wyczerpujących, dwuetapowych eliminacjach drużyny rozegrały półfinały, a następnie finały wojewódzkie.

Więcej…

 

Dnia 20 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Dziewczęta rywalizowały w kategorii czwórek ( rocznik 2005 i młodszy). W turnieju wzięło udział pięć zespołów : Rekord Zambrów, UKS Start Szepietowo I, UKS Start Szepietowo II, UKS Jedyneczka Wysokie Mazowieckie I, UKS Jedyneczka Wysokie Mazowieckie II.

Więcej…

 

W dniach 28-29.10.2017r. w Szepietowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Miasta Szepietowo. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. Po emocjonujących meczach dziewczęta UKS Jedyneczka I uplasowały się na II miejscu przegrywając małymi punktami z drużyną

Więcej…

 
Więcej artykułów…