Start Projekt wyrównywania szans klas IV-VI - „TRENING CZYNI MISTRZA” Rozpoczęcie rekrutacji uczniów i uczennic z klas IV – VI do uczestnictwa w zajęciach projektowych „Trening czyni mistrza”

Małgorzata Koc - kierownik projektu „Trening czyni mistrza”,
realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.2. ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczniów i uczennic z klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem do uczestnictwa w zajęciach projektowych.

W ramach projektu w okresie od 17.10.2011. do 31.12.2012. realizowane będą następujące zajęcia:

Dla uczniów i uczennic z trudnościami w nauce dydaktyczno – wyrównawcze:

v  Matematyczne – 4 grupy (łączna ilość uczestników 27);

v  Przyrodnicze – 2 grupy (łączna ilość uczestników 11);

v  Z języka polskiego – 2 grupy (łączna ilość uczestników 12);

v  Z historii – 1 grupa (łączna ilość uczestników 6);

v  Informatyczne – 1 grupa (łączna ilość uczestników 10).

Dla uczniów i uczennic zdolnych, poszerzające kompetencje:

v  Matematyczne i naukowo – techniczne – 2 grupy (łączna ilość uczestników 15);

v  Przyrodnicze – 4 grupy (łączna ilość uczestników 28);

v  Porozumiewania się w języku ojczystym – 3 grupy (łączna ilość uczestników 24);

v  Porozumiewania się w języku angielskim – 6 grup (łączna ilość uczestników 35);

v  Świadomości i ekspresji kulturalnej – 2 grupy (łączna ilość uczestników 12);

v  Społeczne i obywatelskie – 3 grupy (łączna ilość uczestników 18);

v  Informatyczne – 1 grupa (łączna ilość uczestników 3).

Dla uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:

v  Korekcyjno – kompensacyjne – 8 grup (łączna ilość uczestników 26);

v  Usprawniające ruchowo – 3 grupy (łączna ilość uczestników 18).

Dla 5 uczniów i uczennic niepełnosprawnych:

v  Rewalidacyjne – indywidualne;

v  Informatyczne – w 2 grupach.

Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie pisemnej deklaracji uczestnictwa wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych (dostępnej u wychowawców klas) do koordynatora projektu – Elżbiety Śladewskiej, w sekretariacie szkoły, do 03.10.2011.

Wnioski zostaną poddane weryfikacji przez członków komisji rekrutacyjnej. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc, o przyjęciu dziecka zadecyduje stopień dysfunkcji lub potrzeby wsparcia. Osoby niezakwalifikowane zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

Listy zakwalifikowanych uczestników będą dostępne u koordynatora projektu – Elżbiety Śladewskiej, w sekretariacie szkoły od 10.10.2011. Ponadto informacja o zakwalifikowaniu do zajęć zostanie przekazana za pośrednictwem wychowawców klas.

Kierownik projektu Małgorzata Koc