25. października 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów”. Celem przedsięwzięcia było krzewienie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych wystąpień oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci o polskich pieśniach.

Do konkursu zgłosiło się 19 reprezentacji klas I-III.

Naszą niecodzienną uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, a później uczniowie klasy III A zatańczyli taniec narodowy Polonez. Następnie Julka i Bartek przybliżyli nam po krótce historię Polski. Dziś cieszymy się wolną, niepodległą Ojczyzną, a naszą radość uczniowie klas I-III wyśpiewali słowami pieśni patriotycznych.

Jury w składzie: pani dyrektor Elżbieta Śladewska, pani Renata Jaroszewicz oraz przedstawiciele Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego wysłuchało wszystkich utworów i po krótkiej naradzie ogłosiło wyniki konkursu:

• I MIEJSCE – kwartet wokalny z klasy II B: Maja Wróblewska, Aleksandra Dąbrowska, Zuzanna Kalinowska, Szymon Kubaj z chórem dzieci w utworze „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
  • II MIEJSCE – Jan Aleksander Gołaś, uczeń klasy III D w pieśni „My pierwsza brygada”.
  • III MIEJSCE – Zuzanna Kaczyńska, uczennica klasy I B w piosence „Jak długo na Wawelu”.

Wyróżnienia otrzymali:

• Natalia Perkowska, klasa III A  - „Przybyli ułani”.
  • Drużyna Zuchowa „Młode Orły - „Legiony”.
  • Wiktoria Konarzewska, klasa II C - „Rozkwitały pąki białych róż”.
  • Piotr Nowicki, klasa III D - „Przybyli ułani”.
  • Gabriela Dołbizna i Bartłomiej Cereniewicz, klasa III D -   „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Za pierwsze trzy miejsca uczniowie otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnionym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i upominki. Piękne statuetki ufundował właściciel sklepu sportowego "K-MAR" w Zambrowie pan Krzysztof Krakowski, a nagrody rzeczowe właściciele sklepu z zabawkami "Puchatek" w Wysokiem Mazowieckiem - pan Adrian Bednarek i Łukasz Czarnowski. Serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu oraz odwagi, a wychowawcom klas I-III dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorzy:  Elżbieta Kalinowska, Jolanta Kłosek