23 października 2018 roku odbył się szkolny konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Konkurs był poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a jego  celem była   popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tej tematyce oraz wspieranie wychowania patriotycznego uczniów poprzez formy aktywności artystycznej.

Każdy uczestnik zaprezentował jeden wybrany przez siebie utwór . Występy oceniało jury, składające się z dyrekcji szkoły, nauczycieli, przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu jury oceniało dobór repertuaru, stopień trudności przygotowanej prezentacji, poziom wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych obradach nagrodzono następujące osoby:

1 miejsce – Aleksandra Wasilewska kl. VI c „Niepodległość”

2 miejsce – Aleksandra Janczewska kl. VIII b „Biały krzyż”

3 miejsce – Maja Siennicka kl. V d „ Żeby Polska była Polską”

Wyróżnienia:

Emilia Jabłońska kl. VI d

Olga Matuszelańska kl. VII a

Trio w składzie Aleksandra Dąbrowska, Wiktoria Mierzejewska, Julia Krukowska kl. VI b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem. Za pomoc w organizacji konkursu Pieśni Patriotycznej serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu