Dnia 04 czerwca uczniowie klasy II A i II D wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki był bardzo urozmaicony i bogaty. Na początek odwiedziliśmy Planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych prowadzonych pod sztucznym niebem zatytułowanych „Ziemia, Księżyc, Słońce” – czyli co dzieje się na niebie?,

Dlaczego świeci słońce i do czego można je wykorzystać ?, Jak zmieniają się pory dnia i roku ? Na te i inne pytania dzieci w prosty i zabawny sposób uzyskały odpowiedź podczas tego seansu.                                                                                                  Następnie wzięliśmy udział w „kosmolekcji” czyli projekcji dydaktycznej z astronomem.  Po zajęciach edukacyjnych z wiedzy astronomicznej zaliczonej na szóstkę czekała na nas niespodzianka postaci przejazdu najnowszą i najnowocześniejszą w Polsce linią tramwajową do Galerii Warmińskiej. W ten upalny dzień nie mogło zabraknąć harców pod pięknie podświetloną fontanną.                                                                                                                                                                                                                              Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie  miasta z przewodnikiem Szlakiem Starego Miasta, Wysokiej Bramy, Wieży i Zamku Kapituły Warmińskiej oraz chwila relaksu w amfiteatrze im. Czesława Niemena. Dzieci wykazały się niezwykłą odwagą, bowiem nie bały się nawet „ zakucia w dyby”. Na Starym Mieście uczniowie dokonali zakupu pamiątek, co pozwoliło udoskonalić umiejętność samodzielnego liczenia pieniędzy. A wszystko  to w nawiązaniu do realizowanej obecnie w naszej szkole, w klasach drugich Innowacji Pedagogicznej „Grosik w Kosmosie”.                                                                                        Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń,  późnym wieczorem wróciliśmy do domów.

Elżbieta Kalinowska
Joanna Godlewska