W ramach naszej podróży na planetę Portfelik zaprosiliśmy najbardziej kompetentne osoby w sprawach związanych z pieniędzmi, pracownice Banku Spółdzielczego – panie Agatę Rydzewską i Monikę Wyszyńską. Gościliśmy również panią dyrektor Elżbietę Śladewską.

Pani Agata Rydzewska bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o historii pieniądza od czasów najdawniejszych do czasów współczesnych, od handlu wymiennego do dzisiejszej karty płatniczej. Swoją opowieść wzbogaciła wyświetleniem zabawnego filmu na temat tego, jak doszło do powstania pieniędzy na przestrzeni dziejów świata. Następnie pani Monika Wyszyńska przeprowadziła konkurs dotyczący zdobytej na spotkaniu wiedzy. Z każdej klasy wytypowano dwoje przedstawicieli. Uczniowie poprawnie odpowiedzieli na każde, nawet bardzo trudne pytanie, co świadczy o tym, że uważnie słuchali i umieli tę wiedzę wykorzystać. Wszyscy dostali duże brawa i upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy.

Serdecznie dziękujemy paniom Agacie Rydzewskiej i Monice Wyszyńskiej za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

Wychowawczynie klas drugich