11.04.2017 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Duży czyta Małemu”  w klasie I A odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców.  Na początku głos zabrali  rodzice, którzy opowiedzieli o tradycjach wielknocnych występujących na terenie Polski i kultywownych z pokolenia na pokolenie. Następnie uczniowie w grupach wspólnie z rodzicami zabrali się do wykonania plakatów na temat wybranego zwyczaju. Piękne prace wykonane różnymi technikami wyeksponowano na gazetce klasowej. Kolejnym etapem lekcji było omówienie  zawartości święconego koszyczka przyniesionego przez jedną z mam. Wspólnie udekorowano stół wielkanocny. Po ciężkiej pracy wszyscy zasłużyli na nagrodę i mogli zabrć się do degustacji pysznej babki wielkanocnej.

Dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne zarówno w jezyku polskim jak i angielskim.

Rodzicom dziękujemy za pomoc i udział w zajęciach.

Autorzy innowacji pedagogicznej