Start Biblioteka Aktualności Biblioteki

Drodzy czytelnicy, poniżej przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego „Mój sposób na relaks – selfie z dobrą książką”, przeznaczonego dla klas IV - VI. Cieszył się on  sporym zainteresowaniem
i spłynęło do nas wiele  interesujących fotografii.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło następujących zwycięzców:

miejsce I – Michał Aleksiewicz kl. VIa, Bartosz Wasilewski kl. IVb, Gabriela Dmochowska kl. IV b, Kinga Gut kl. Va

miejsce II – Konrad Dmochowski kl. VIa, Norbert Dmochowski kl. VIa, Martyna Żochowska kl. VIa, Cezary Puchalski kl. VIa

miejsce III – Maja Mioduszewska  kl. Vc, Dorota Rzymska kl. IVb


GRATULUJEMY!

GALERIA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

Biblioteka szkolna organizuje  konkurs fotograficzny promujący czytelnictwo. Toteż zapraszamy chętnych uczniów klas IV- VI do licznego wzięcia udziału.

Cele konkursu:

a) mobilizowanie uczniów do czytania,

b) rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,

c) pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata,

d) popularyzacja wartościowej literatury wśród dzieci i młodzieży,

e) aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach,

f) kształtowanie gustów czytelniczych,

g) podniesienie poziomu czytelnictwa.

Więcej…

 

W ostatnim czasie biblioteka szkolna zakupiła interesujące  książki z różnych dziedzin. Nowości  zostały już opracowane i  czekają na półkach na  czytelników.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania, jest w czym wybierać!


Zapraszamy!

Nauczyciele biblioteki

 

Dzień Pluszowego MisiaZ okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy „0”. Dzieci zapoznały się z zasadami w niej panującymi, obejrzały księgozbiór dla najmłodszych  oraz wystawkę książek przygotowaną z okazji  święta misia. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki „Masza i Niedźwiedź” i obejrzały czasopisma prenumerowane przez bibliotekę „Kubuś i przyjaciele”. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.

GALERIA

Nauczyciele biblioteki

 

„Jesień w poezji” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego16.11.2021r. w bibliotece szkolnej  odbył się konkurs recytatorski  dla klas V-VII pt. „Jesień w poezji”. Jego celem  było:

- zainteresowanie dzieci poezją

- uwrażliwienie na piękno obrazu jesieni w poezji

- rozwijanie zdolności recytatorskich  i aktorskich uczniów

- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  i burzliwych obradach komisja w składzie: Pani dyrektor Małgorzata Koc, p. Paulina Zawistowska i p. Izabela Wasilewska przyznała  następujące miejsca:

I miejsce  - Adam Zdziech kl.VIa

Paweł Tyborowski kl.VIb

Więcej…

 

Poznajemy zawody z Mądrą Myszą„Mądra Mysz” to edukacyjna seria  książek dla dzieci autorstwa Liane Schneider, w skład której wchodzą  opowiadania o przygodach Zuzi czy  Maksa, przybliżające najróżniejsze zawody. W cyklu „Mam przyjaciela…” w pouczający i wesoły sposób  prezentowane są zabawne historyjki  dotyczące poszczególnych profesji. Książki z tej serii rzetelnie objaśniają nieznane obszary związane z poszczególnymi zawodami i odpowiadają na najczęściej zadawane przez dzieci  pytania.

Więcej…

 

Najładniejszy dzienniczek lektur2 marca 2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu na „Najładniejszy dzienniczek lektur klas II”. Organizatorem była biblioteka szkolna.

Zorganizowanie tego konkursu miało na celu:

  • propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

  • wzbudzenie w uczestnikach kreatywności,

  • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów.

Do zadań uczestników należało sporządzenie krótkiego opisu książki i jej zilustrowanie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, toteż do biblioteki wpłynęło wiele ciekawych prac, spośród których komisja nagrodziła i wyróżniła dzienniczki następujących osób:

I miejsce – Szymon Piekarski kl. IIb i Klaudia Wojtkowska kl.IIa

II miejsce – Piotr Bruszewski kl.IIc i Zuzanna Gołaszewska kl. IIa

III miejsce – Lena Roszkowska kl.IIc

Wyróżnienia: Amelia Kalinowska kl. IIb, Piotr Marczuk kl. IIa, Anastazja Korszlak kl.IIc, Lena Kostro kl.IIc

Zwycięzcy konkursu w stosownym czasie otrzymają  nagrody książkowe oraz dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych miłych i ciekawych spotkań z lekturą.

Biblioteka szkolna

 

Zbliżają się  najpiękniejsze święta w roku.  Jest to wyjątkowo magiczny, radosny czas oczekiwania na Święta Bożego  Narodzenia. Toteż  zachęcamy czytelników  do  zapoznania się z pięknymi książkami o tradycjach bożonarodzeniowych,  o Świętym Mikołaju i innymi lekturami  w klimacie świątecznym znajdującymi się w bibliotece szkolnej.

więcej...

 

Połowa głosowania w konkursie „1000 powodów, by czytać” już za nami. Nasza szkoła nadal ma szansę wygrać 1000 nowych książek i czytniki e-booków! ????

Teraz wszystko w naszych rękach! Jeszcze mocniej zmobilizujmy się do głosowania – to bardzo proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną Empik i przez najbliższe dwa tygodnie, do 2 grudnia, codziennie oddawać głos na Naszą pracę konkursową.

Z racji tego, że w tym trudnym czasie niełatwo się zorganizować i przygotować do konkursu, Empik postanowił już nas nagrodzić.

Z kodem

SZKOŁA60

otrzymujemy dostęp do 30 000 e-booków, ponad 13 tysięcy audiobooków oraz podcastów na 60 dni w aplikacji Empik Go, całkowicie za darmo. Aby skorzystać z kodu wystarczy wejść na empik.com/gofreepostępuj zgodnie z instrukcją. Kod można aktywować do 30.11.2020 r.

Paulina Zawistowska

Izabela Wasilewska

 
Więcej artykułów…