Start Biblioteka Aktualności Biblioteki

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszej szkoły. We wrześniu uczniowie klas II odwiedzili szkolną bibliotekę. Była to ich pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie bibliotekarki opowiadały dzieciom o swojej pracy, a także o tym magicznym miejscu. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Po zakończonych zajęciach każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że nawyk stałego obcowania z książką udało się zaszczepić u naszych wychowanków.

GALERIA

Wychowawcy klas II
Nauczyciele bibliotek
i

 

Biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego  zorganizowała konkurs na plakat zachęcający do czytania książek. Adresowany był on do uczniów klas 4 – 8, wpłynęło aż 45 przepięknych i starannych prac. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa. Najlepsze z konkursowych prac wyłoniło jury, w składzie: p.Izabela Wasilewska oraz p.Katarzyna Olędzka – Trojgo.

Oto nagrodzeni:

Więcej…

 

6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich,  zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością.

W naszej bibliotece odbyło się spotkanie z klasą IVd poświęcone  wspólnemu czytaniu mikołajkowych opowieści i popularyzacji  książek o tematyce świątecznej.

Wszyscy uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej przez kolegę książki pełnej świątecznego uroku i magii „Moje najwspanialsze święta”, w której to  Święty Mikołaj pomaga  Piotrusiowi i Zuzi odnaleźć ich zagubionego pieska Sopelka oraz co Mateuszek i Albert ujrzeli dzięki magicznej kuli, podarowanej przez tajemniczego pana.

Więcej…

 

25 listopada 2022 roku odbył się Klasowy Konkurs Czytelniczy „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Konkurs stanowił podsumowanie omawiania lektury. W tym miesiącu wiedzą ze znajomości książki J.R.R. Tolkiena, będącą jednocześnie lekturą obowiązkową w klasie szóstej, wykazali się uczniowie klasy VI C.

Głównymi celami konkursu są: popularyzacja twórczości J. R. R. Tolkiena, sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu pisemnego, zawierającego 10 pytań zamkniętych oraz 8 otwartych, które dotyczyły znajomości książki J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Więcej…

 

W związku z tym, że Hobbit to lektura obowiązkowa, wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowaliśmy w klasie VI C głośne czytanie ulubionych fragmentów tej powieści. Chętni uczniowie wybrali najciekawsze ich zdaniem momenty z  książki i zaprezentowali je na forum.

Wśród naszych uczniów są wielcy fani literatury tolkienowskiej, więc to "głośne czytanie" to dla nich rodzaj nagrody. Samo ćwiczenie czytania ma ogromne znaczenie, bo okazji na to nie ma zbyt wielu. Dzieci mogą potrenować ekspresję wypowiedzi, dykcję i rozumienie tego co się czyta.

GALERIA

P. Zawistowska
I. Wojno
D. Leoniak

 

Drodzy czytelnicy, poniżej przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego „Mój sposób na relaks – selfie z dobrą książką”, przeznaczonego dla klas IV - VI. Cieszył się on  sporym zainteresowaniem
i spłynęło do nas wiele  interesujących fotografii.

Jury po burzliwych obradach wyłoniło następujących zwycięzców:

miejsce I – Michał Aleksiewicz kl. VIa, Bartosz Wasilewski kl. IVb, Gabriela Dmochowska kl. IV b, Kinga Gut kl. Va

miejsce II – Konrad Dmochowski kl. VIa, Norbert Dmochowski kl. VIa, Martyna Żochowska kl. VIa, Cezary Puchalski kl. VIa

miejsce III – Maja Mioduszewska  kl. Vc, Dorota Rzymska kl. IVb


GRATULUJEMY!

GALERIA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

Biblioteka szkolna organizuje  konkurs fotograficzny promujący czytelnictwo. Toteż zapraszamy chętnych uczniów klas IV- VI do licznego wzięcia udziału.

Cele konkursu:

a) mobilizowanie uczniów do czytania,

b) rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury,

c) pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata,

d) popularyzacja wartościowej literatury wśród dzieci i młodzieży,

e) aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach,

f) kształtowanie gustów czytelniczych,

g) podniesienie poziomu czytelnictwa.

Więcej…

 

W ostatnim czasie biblioteka szkolna zakupiła interesujące  książki z różnych dziedzin. Nowości  zostały już opracowane i  czekają na półkach na  czytelników.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania, jest w czym wybierać!


Zapraszamy!

Nauczyciele biblioteki

 

Dzień Pluszowego MisiaZ okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy „0”. Dzieci zapoznały się z zasadami w niej panującymi, obejrzały księgozbiór dla najmłodszych  oraz wystawkę książek przygotowaną z okazji  święta misia. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki „Masza i Niedźwiedź” i obejrzały czasopisma prenumerowane przez bibliotekę „Kubuś i przyjaciele”. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia.

GALERIA

Nauczyciele biblioteki

 
Więcej artykułów…