Czy istnieje dziecko, które nie chciałoby spotkać i poznać Mikołaja? Na pewno nie!

18 grudnia 2019 roku  uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mieli okazję spędzić czas ze Świętym z Laponii. Aby przybliżyć dzieciom tradycje, wybraliśmy się do „Majątku Howieny” w Pomigaczach, gdzie można zobaczyć, jak pracują Elfy oraz poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia! „Majątek Howieny” przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, gdzie mogliśmy wziąć udział w warsztatach z Elfami, spędzić czas z Mikołajem, który pamięta o każdym dziecku i wręczył wszystkim upominki, zobaczyć jak on mieszka oraz przenieść się do Świątecznej Krainy pełnej niespodzianek! W ten przedświąteczny czas Elfy przywitały nas iście królewską  ucztą! Na dzieci czekała biesiada – rozgrzewający rosół, aromatyczna herbatka i pyszne pierniki – wszystko w  baśniowym anturażu. Elfy mieszkające w Wiosce zaprosiły nas do wspólnych warsztatów artystycznych. Pomocnicy Św. Mikołaja, w rytm kolęd,  towarzyszyli w tworzeniu świątecznych dekoracji, które dzieci mogły wziąć ze sobą do domu na pamiątkę. Następnie odwiedziliśmy chatę Świętego. Dzieci z ciekawością przyglądały się temu, co je, jak ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie. Wielką frajdę sprawiło uczniom pieczenie pierników oraz pisanie listów z prośbą o wymarzony prezent, które mogły później wysłać na prawdziwej poczcie Św. Mikołaja. Można tam było zobaczyć posegregowane kartki z całego świata, jutowe worki pełne listów i pieczęcie. Ogromną atrakcją było również zwiedzanie ZOO, w którym mogliśmy zobaczyć, m. in. renifery ciągnące sanie Św. Mikołaja, bawiące się małpki, dumne pawie i bażanty. Na zakończenie pełnej przygód wizyty uczniowie otrzymali Certyfikaty Honorowych Gości Wioski Św. Mikołaja.

Wychowawcy kl. I A i B