16 grudnia 2019 r. w świetlicy Kaskada  odbył się Konkurs Piosenki Zimowej i Świątecznej. Uczestnicy zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.

Jury miało bardzo trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy spisali się wzorowo. Komisja w składzie: pani dyrektor Małgorzata Koc, pani Agnieszka Faszczewska oraz pan Tomasz Kućmierowski wyłonili zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – zespół z klasy I D w składzie: Oliwia Baczewska, Gabriela Deszczyńska, Natalia Niemyjska

II miejsce – Lena Kostro kl. I C

Wyróżnienia otrzymali:

Zespół: Maja Wróblewska kl. III B, Kinga Gut kl. III A

Zespół: Mateusz Kamiński, Blanka Kostro, Joanna Święcka kl. I D

Wiktoria Misiewicz kl. I A

Młodzi uczestnicy zaśpiewali kolędy takie jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”. Nie zabrakło również interpretacji piosenki Majki Jeżowskiej „Kochany panie Mikołaju”, a także współczesnego utworu zespołu Enej pt. „Skrzypi wóz”. Uczennice klas pierwszych wzorowo zaśpiewały pastorałki: „Świeć gwiazdeczko” oraz „Śpij maluszku”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie. Cieszymy się, że w tak przyjaznej i świątecznej atmosferze spędziliśmy wspólnie to grudniowe popołudnie.

Renata Zaleska, Paulina Zawistowska