Uczniowie klas I – III nie próżnują i chętnie sprawdzają swoją wiedzę, licznie przystąpili do Szkolnego  Konkursu Ortograficznego. 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań. Konkurs miał na celu mobilizowanie do poznania i utrwalania reguł ortograficznych, rozbudzanie motywacji do korzystania ze słowników ortograficznych, zachęcanie do zabawy z ortografią, kształtowanie czujności ortograficznej, posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną,

doskonalenie poprawności ortograficznej i gramatycznej, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji.

W dyktandzie wzięło udział 46 uczniów, czas pisania wynosił 45 minut, klasy pierwsze według formuły pisanie z pamięci, drugie i trzecie ze słuchu. Trudność tekstów została dostosowana do wieku piszących. Obowiązywały długopisy nieścieralne, nie wolno było używać korektora. Prace uczniów sprawdzano komisyjnie, zaznaczając błędy w trzech kategoriach. Uczeń, który nie popełnił błędu lub popełnił ich najmniejszą liczbę, otrzymywał tytuł „Mistrza Ortografii".

Prezentujemy wyniki:

Mistrz Ortografii

Franciszek Markowski kl. Ia

II miejsce Sebastian Cereniewicz kl. Ic

Julia Lepiarz kl. Ia

III miejsce Dorota Rzymska kl. Ib

Oskar Holland – Greenfield kl. Ia

Aleksandra Porowska kl. Ic

Mistrz(yni) Ortografii

Dominika Dąbrowska kl. IIa

Mistrz Ortografii

Michał Nowosiński kl. IIa

II miejsce Emma Dąbrowska kl. IIc

III miejsce Szymon Kubuj kl. IIb

Zuzanna Piszczak kl. IIb

Mistrz(yni) Ortografii

Julia Dąbrowska kl. IIIa

II miejsce Iga Kulesza kl. IIId

III miejsce Gabriela Rydzewska kl. IIIc

Serdecznie gratulujemy!

Szczególne podziękowania za pracę w Komisji Konkursowej pani Jagodzie Molendzie i pani Justynie Porowskiej – Grochowskiej!

Opiekunki MSU