Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem we wtorkowe popołudnie 18 czerwca 2019 r. pożegnała swoich ósmoklasistów z klasy A i B.                        O tym, że było to wyjątkowej rangi wydarzenie, świadczyła obecność wielu zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i tych, którzy na zakończenie edukacji w podstawówce przekazali sztandar szkoły kolegom z klasy siódmej, odebrali świadectwa i pisemne wyniki egzaminów, pożegnali swoich nauczycieli, a potem… czasami ot tak, po drodze, na pewno zajrzą do swojej „Jedynki”…

Więcej…

 

Challenge-wyzwanie, czy na pewno? Z tym stwierdzeniem nie zgodzi się 32 uczniów naszej szkoły, którzy spędzili 6 dni na obozie językowym w malowniczej, górskiej miejscowości z widokiem na piękne polskie Tatry. Z Wysokiego wyjechali pełni obaw, obiekcji i  przerażeni, że w letnie, upalne dni czeka ich nauka języka angielskiego.

Więcej…

 

Połowa czerwca to ostatnia szansa na wspólny wyjazd. Z tej możliwości skorzystały klasy IV A i IV B. W upalny dzień odbyła się jednodniowa wycieczka, która swym programem obejmowała miasta: Augustów – Suwałki – Kopiec .

Pierwszym punktem programu był rejs w Dolinę Rospudy stylizowanym statkiem Jaćwież. Uwagę wszystkich przykuwała przebrana za Jaćwingów załoga. Można było podziwiać autentyczne stroje i elementy uzbrojenia, odtworzone z niezwykłą starannością i zgodnością historyczną.

Więcej…

 

Uczniowie klas I – III nie próżnują i chętnie sprawdzają swoją wiedzę, licznie przystąpili do Szkolnego  Konkursu Ortograficznego. 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań. Konkurs miał na celu mobilizowanie do poznania i utrwalania reguł ortograficznych, rozbudzanie motywacji do korzystania ze słowników ortograficznych, zachęcanie do zabawy z ortografią, kształtowanie czujności ortograficznej, posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną,

Więcej…

 

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz”.

Zbliża się koniec roku szkolnego, czas podsumowań, refleksji. Nasza szkoła niewątpliwie stwarzała warunki do rozwoju talentów, budziła zainteresowania i kultywowała pasje uczniów.

Więcej…

 
Więcej artykułów…