Dnia 15 czerwca 2018 roku w Muzeum Ziemi Czyżewskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca Regionalny Konkurs Literacko – Plastyczny ph. „W 100 – lecie Odzyskania Niepodległości podążamy za autorytetami wolności” Św. Jan Paweł II- Kardynał Stefan Wyszyński – Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Państwo Alfreda i Józef Popiełuszko. Organizatorzy to: Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej, Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew, Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Patronat Medialny nad konkursem objął Głos Katolicki.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wśród laureatów konkursu znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy uczniom klas I – III: Gabrieli Rydzewskiej z klasy IIc, która zajęła I miejsce, Michałowi Balwickiemu z klasy Ib – laureatowi III miejsca oraz Mai Wróblewskiej z klasy Ib, która otrzymała wyróżnienie oraz ich opiekunkom: pani Bożenie Gutowskiej-Popławskiej i Ewie Kućmierowskiej – Mirek.
W kategorii wiekowej – klasy VII i gimnazja II miejsce zdobyła Oliwia Dobecka, a III miejsce Amelia Popescu, obie z klasy VIIa. Do konkursu przygotowała uczennice pani Iwona Kaczyńska.

Gabrysiu, Michale, Maju, Oliwko i Amelko cała społeczność „Jedynki” jest z Was dumna. Życzymy Wam kolejnych sukcesów w konkursach. Rozwijacie swój talent plastyczny. Niech w przyszłość prowadzą Was słowa Honore de Balzaca „Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą."

GALERIA


Redakcja