„Poezja to echo proszące cień do tańca”

Tak niezwykle o poezji pisał  Carl Sandburg, ale nie on jeden był miłośnikiem wierszy. Uczniowie klasy II A również kochają ten dział literatury pięknej.

W kwietniu po raz kolejny zorganizowaliśmy klasowy konkurs literacki, tym razem o tematyce patriotycznej. Spośród naszych uczniów wybraliśmy autorów najpiękniejszych wierszy i przesłaliśmy  na IX Powiatowy Konkurs Poetycki                pt. „Wierszem malowane”, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Czyżewa. Wkrótce okazało się, że mieliśmy rację,  nasi klasowi  poeci Marzenka Szymoniak, Zosia Śliwowska oraz bliźnięta  Konrad i Norbert Dmochowscy zostali również docenieni przez jury - organizatora konkursu Szkołę Podstawową im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz tomiki poezji, albowiem wiersze finalistów zostały opublikowane w tomiku pt. „ Wierszem malowane”.

Laureatom  serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Elżbieta Kalinowska, Jolanta Kłosek