Przygotowania do Dnia Języków Obcych w Jedynce rozpoczęły się już na początku maja. Uczniowie zaangażowani do występu w akademii  pt. „Europo, witaj nam…” zaczęli intensywną naukę swoich ról. Chłopcy z klas VII godzinami ćwiczyli układy taneczne, przygotowując się do zaprezentowania baletu Piotra Czajkowskiego pt. „Jezioro łabędzie”, jeszcze inni śpiewali piosenki: „Lemon Tree”, której wykonawcą jest Fools Garden i „Biełyje Rozy” – Jurij Shatunov’a oraz recytowali bajki autorstwa Aleksandra Puszkina. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Angielskie i rosyjskie symbole narodowe”. Prace wykonane przez uczniów klas IV-VII zostały ocenione przez jury, a nagrody przyznano w dwóch kategoriach:

  1. Prace kolorowe:

I miejsce: Wiktoria Krajewska – kl. V a, Iga Kućmierowska – kl. V c

II miejsce: Izabela Szepietowska – kl. VI b, Julia Krukowska – kl. V b

III miejsce: Amelia Porzezińska – kl. IV d, Julia Sapińska – kl. VII a

Wyróżnienia: Zuzanna Czapska – kl. V c, Zuzanna Podbielska – kl. V a, Wiktoria Mierzejewska – kl. V b, Alicja Dołkowska – kl. V b

  1. Prace wykonane ołówkiem, węglem:

I miejsce: Natalia Pawlik – kl. V c

II miejsce: Julia Iwanowska – kl. IV d

III miejsce: Jakub Lipiński – kl. VI b, Wiktoria Osowska – kl. V e

Wyróżnienie: Miłosz Krajewski – kl. V e

Plakaty i makiety znanych budowli Rosji i Anglii stanowiły interesujące tło akademii muzyczno-konkursowej. Podczas apelu, który odbył się 24 maja, zaprezentowano przedstawienie pt. „Stone Soup”. Dzieci uczestniczące w tej inscenizacji mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków rosyjskiego i angielskiego, a także poznać elementy kultury Rosji i Anglii. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zapominajmy więc, że języki obce są niezbędne, bo to właśnie od nich poniekąd zależy nasza przyszłość. Więc może warto się ich uczyć?   

GALERIA                                                                                                             

Iwona Murawska

Małgorzata Gorczyca

Justyna Jóźwiak

Edyta Godlewska

Ewelina Czajkowska

Marta Nazarko

Marta Kostro