3. marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbyło się XVI Święto Origami połączone z podsumowaniem XI regionalnego  konkursu plastycznego – „Mistrz Origami”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 396 prac z przedszkoli i szkół podstawowych województwa podlaskiego.

Miło mi poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. III miejsce zajął Oliwier Zaremba z klasy I c, natomiast wyróżnienia otrzymali: Oliwia Kadłubowska, Nina Nowicka, Antoni Deszczyński z klasy I c oraz Oliwia Szamreta z klasy III f. W kategorii specjalnej „Jak bezpiecznie spędzam czas” nagrodę otrzymała Amelia Porzezińska z klasy IV d. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast opiekunowie – Iwona Wojno, Maria Śmigielska, Iwona Kaczyńska oraz Agnieszka Porzezińska – specjalne podziękowania. Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej „Bajkowy świat origami”.

Dużym zainteresowaniem uczestników Święta Origami cieszyło się pisanie imion pismem japońskim. Goście mieli okazję uczestniczyć w degustacji herbat japońskich. Miłym prezentem dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Laureatom gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Agnieszka Porzezińska