13 lutego uczniowie klas I – VII uczestniczyli w pokazie historycznym grupy artystycznej REKONSTRUKTO z Lublina pt. "Ku niepodległej- opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę". Przez żywą lekcję historii i aktywne w niej uczestnictwo uczniowie mieli możliwość atrakcyjnego przyswojenia i utrwalenia faktów związanych z dążeniem Polski do odzyskania niepodległości. Podczas występu zaprezentowano także ubiór i ekwipunek powstańców i legionistów polskich. Uczniowie mogli przymierzyć strój kosyniera, powstańca, a także obejrzeć kolekcję replik broni używanych w tamtych latach.

„Spotkanie z przeszłością” bardzo podobało się i wprowadziło uczestników w patriotyczny nastrój. Wspomnienia z tej niecodziennej lekcji uczniowie z pewnością zachowają na długo.