6. listopada uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Tam zwiedziliśmy siedzibę Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w telewizji oraz obejrzeć „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy między innymi studia programów „Dzień dobry, Polsko”, „Jaka to melodia” oraz „Pytanie na śniadanie”. Zwiedzanie telewizji zakończyliśmy wizytą w muzeum, w którym można było podziwiać najstarsze telewizory i kamery, kostiumy oraz figury popularnych postaci telewizyjnych: Kulfona i Monikę, a także Jacka i Agatkę.

Kolejną atrakcją wycieczki było kino 6D, które cieszy się popularnością na całym świecie. Ta forma rozrywki łączy projekcję filmową w 3D z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych, takich jak np: ruchome fotele, woda, śnieg, wiatr, ogień, bańki mydlane i wiele innych. W repertuarze, który został nam przedstawiony były następujące filmy: „Machina czasu”, „Miasto w ogniu” i „Niebezpieczna Kopalnia”.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wystawa plenerowa znajdująca się w parku przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego. Na tej ekspozycji można obejrzeć unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Prezentowana jest artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata.

Nasza wyprawa zakończyła się w restauracji, gdzie zjedliśmy pyszny obiad.

GALERIA

Opiekunowie