Start Aktualności Nasi aktorzy grają pod piramidami

Tegoroczne JASEŁKA zorganizowane w naszej szkole miały nowoczesną formę teatralną i oryginalną scenografię. Główne przesłanie świątecznego spektaklu nawiązywało do polskiej rodziny zdeterminowanej ogromem tradycyjnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Chociaż w naszej szkole obowiązują ścisłe zasady korzystania z telefonów, w trakcie JASEŁEK w scenie I,  Kacprowi Kuszelewskiemu ( kl. VII B)- grającemu rolę ojca - zadzwonił telefon. Widzów wprawiło to w zdziwienie. Dopiero, kiedy oglądający przedstawienie zorientowali się, że dźwięk telefonu Kacpra odsyła do hasła tytułowego tegorocznych jasełek "BOŻE NARODZENIE TO NIE APLIKACJA NA TELEFON", mogli się uspokoić.

Olga Matuszelańska (kl.VII A) grająca rolę matki trójki dzieci, nie musiała już wykonywać mnóstwa zadań z listy prac przedświątecznych. Rodzina polska wygrała wyjazd świąteczny do Egiptu. Pod piramidą Cheopsa czekał na trójkę dzieci z Polski i ich rodziców egipski kierowca  w czarnej limuzynie. Był to Kacper Roszkowski (kl.VI c), który odwiózł całą rodzinę do hotelu pięciogwiazdkowego Abel EL- Tair pod Betlejem. Tam turyści z Polski spotykają Świętą Rodzinę. Rolę Maryi odegrała Natalia Wojciechowska (kl.VII A) , św. Józefem był Michał Dmochowski (kl.VIII A).

Organizacji JASEŁEK podjęła się s.M. Alicja Augustynowicz. Przygotowania tak wielkiej uroczystości wymagały pracy zespołu nauczycieli.

Scenariusz oryginalnych tegorocznych jasełek napisała p. Maria Śmigielska. Wykonała, jak co roku, mnóstwo pięknych rekwizytów i  nietypową dekorację bożonarodzeniową.

Muzyczną oprawę jasełek profesjonalnie przygotowała i poprowadziła "chór aniołów" (chór szkolny) p. Katarzyna Matuszewska. Oglądający jasełka mogli usłyszeć oryginalny podkład muzyczny z warkotem samolotu lądującego na lotnisku w Egipcie, piskiem opon limuzyny, odgłosem anielskich trąb, dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Serdeczne podziękowania kieruję pod adresem p. Izy Wasilewskiej- za przeprowadzenie prób, p. Agnieszki Faszczewskiej- za pomoc w montowaniu scenografii.

Dziękuję p. Ewie Kućmierowskiej - Mirek i jej uzdolnionej klasie, grającej rolę: dziewczynki-aniołów i chłopców- pasterzy, którym przygrywał na tamburynie dzielny pasterz Jan Szabłowski ( kl. VII B).

Wszyscy aktorzy grali pięknie. Odkryłyśmy wiele talentów aktorskich. Zachwycające były dzieci, zwłaszcza najmłodsza Maja, uczennica klasy IIb.

W spektaklu zagrało 22 aktorów, kl.II B uczniów- 15 uczniów , chór szkolny - 25 uczniów

Pozostali aktorzy

dzieci: MAJA WRÓBLEWSKA,

KACPER KOSTRO,

MICHALINA SZADKOWSKA.

Właściciel hotelu- MARCIN PIETRZYKOWSKI

Pracownik hotelowy- TYMON OSTROWSKI

Recepcjonistki: KAROLINA DWORAKOWSKA,

ALEKSANDRA SZADKOWSKA

Karczmarz: KAMIL KALINOWSKI

Zaklinacze węży: MICHAŁ BRUSZEWSKI, KAMILA KACZYŃSKA

Zespół Aniów: NIKOLA JURCZAK, WIKTORIA PIETRZYKOWSKA, ASTERIA ŻOCHOWSKA, WIKTORIA ROSZKOWSKA, WIKTORIA DMOCHOWSKA, OLIWIA MUSZYŃSKA, KAROLINA SIENICKA , MAJA  MILEWSKA.

Dziękuję wszystkim za miłą współpracę, a rodzicom i gościom za obecność.

- z darem serdecznych życzeń na 2019 r, modlitwy i wdzięczności

siostra Maria Alicja Augustynowicz