Start Aktualności ŚWIĘTA W TYM ROKU PEŁNE UROKU!!!

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
  jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
  jest taka siła, co spełnia marzenia.
  To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia...“

Wigilia dla większości z nas to najpiękniejszy i najmilszy wieczór w roku. Jego obchodzenie wiąże się z wielowiekowymi obyczajami. Podtrzymując tę tradycję, 18 grudnia bieżącego roku, dzieci uczestniczące w zajęciach Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Arkadia“ w Wysokiem Mazowieckiem i ich wychowawcy zorganizowali spotkanie wigilijne. Na pięknie udekorowanym stole nie zabrakło więc świątecznego barszczu, pierogów, postnej kapusty, rybki bez ości, śledzika, bakaliowych łazanek z makiem, ciasta i owoców. Staropolskim obyczajem podzielono się opłatkiem. Dzieci poznały także zwyczaje wigilijne, jakie zapisały się w polskiej tradycji. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu.

W tym szczególnym dniu szczęście mieszało się ze zdumieniem, niedowierzanie przeplatane było spełnieniem marzeń (podwójne prezenty!!!)... Wiele pragnień zostało zrealizowanych, wiele życzeń ziściło się... Piękny czas... Z pewnością przyczynili się do tego także, niezawodni jak zwykle, wolontariusze Firmy Farmaceutycznej „NUTRICIA“. Ufundowane przez nich paczki, wręczone przez najprawdziwszego Mikołaja, wywołały uśmiech na twarzach dzieci i nieco poprawiły ich sprawność fizyczną uwieńczoną na zdjęciach.

By te zaczarowane, pełne uroku chwile, pozostały jak najdłużej w ich i naszych sercach.

eRJotka