Start Aktualności SZKOLNE KONKURSY INFORMATYCZNE

30. listopada 2018 r. odbył się IV szkolny konkurs informatyczny „MISTRZ KOMPUTERA – Animacja w Scratch” oraz III szkolny konkurs informatyczny na rysunek w programie Paint pt. „Magiczny świat Świętego Mikołaja”. Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań informatycznych, aktywności poznawczej i twórczej dziecka, wykorzystanie programów komputerowych do kształtowania uwagi i spostrzegawczości.

Konkurs „MISTRZ KOMPUTERA – Animacja w Scratch” adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy konkursu wciągu 30 min wykonywali animację w programie Scratch na dowolny temat. Ocenie podlegało: sposób zaprezentowania tematu, strona artystyczna pracy oraz techniczna jakość pracy.

Wyniki konkursu:

Kategoria IV-VI

I miejsce – Kinga Kujawa kl. VI e

II miejsce – Katarzyna Porzezińska kl. V c

III miejsce – Amelia Porzezińska kl. V d

Wyróżnienia: Sebastian Drągowski kl. V d, Łucja Kulesza kl. VI e, Julia Piekarska kl. VI e

Kategoria VII - VIII

I miejsce – Asteria Żochowska kl. VII a

II miejsce – Michał Tyborowski kl. VII a

III miejsce – Mateusz Wilaszek kl. VII a

Wyróżnienia: Wiktoria Roszkowska kl. VII a

Konkurs na rysunek w programie Paint „Magiczny świat Świętego Mikołaja” adresowany był do uczniów klas I-III. Uczestnicy konkursu w ciągu 30 min wykonywali pracę w edytorze graficznym Paint pt. „Magiczny świat Świętego Mikołaja”. Ocenie podlegało: sposób zaprezentowania tematu, strona artystyczna pracy oraz techniczna jakość pracy.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Kinga Tymińska kl. I a, Antoni Deszczyński kl. II c, Wiktoria Kaczyńska kl. III b

II miejsce – Bartosz Wasilewski kl. I b, Aleksandra Dąbrowska kl. II b, Konrad Dmochowski kl. III a

III miejsce – Luiza Kruszewska kl. II a, Julia Balwicka kl. III c

Wyróżnienia: Iga Kulesza kl. III d, Dawid Dąbrowski  kl. III e

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „TRAKT” Sp. z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem.

Gratuluję oraz serdecznie zapraszam do uczestnictwa w konkursach informatycznych!

Agnieszka Porzezińska