Start Aktualności „Odpowiedzialni Młodzi”

W dniu 5 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem w ramach programu „Odpowiedzialni Młodzi” realizowane były warsztaty profilaktyczno-edukacyjne skierowane do uczniów klas VIII.

Warsztaty były prowadzone w dwóch modułach:

I Moduł : Substancje psychoaktywne i ich wpływ na młodego człowieka.

II. Moduł : Skąd czerpać siłę, gdy jej brakuje – rozpoznawanie własnych zasobów.

Spotkania były przeprowadzone  przez terapeutę uzależnień, psychologa panią Agnieszkę Czop - trenera Profilaktycznej Pracowni Krokus w Krakowie. Trwały po 90 min., w każdej z osobna.

Przedsięwzięcie miało na celu wzmocnienie czynników chroniących związanych z profilaktyką uzależnień, kształtowaniem właściwych postaw społecznych oraz umiejętności podejmowania właściwych wyborów. Poznania mechanizmów uzależnienia i konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań w aspekcie społecznym, psychologicznym i zdrowotnym.

Refundatorem przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko. Od wielu lat nasze działania są dofinansowywane w ramach działań Miejskiej Komisji Przeciwdziałania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wysokiem Mazowieckiem.

Serdecznie Dziękujemy za udzielone wsparcie.