Start Aktualności „TRENING CZYNI MISTRZA” Kolejna akcja PCK

Uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, propagowanie wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia  ludzkiego życia i zdrowia – to jedno z najważniejszych zadań statutowych PCK.

Jako opiekunki SK PCK postanowiłyśmy zadbać o to, aby każdy potrafił ratować życie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wprawdzie pedagodzy posiadają takie umiejętności, ale jak to mówią:

„Trening czyni mistrza”.

O poprowadzenie szkolenia poprosiliśmy profesjonalistów. Pan Jacek Rydzewski – ratownik medyczny i Pan Zbigniew Prużanin – technik pożarnictwa listopadowe popołudnie poświęcili na przeszkolenie nauczycieli w działaniach przygotowujących do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. W zakres tych działań wchodzi: bezpieczeństwo, wezwanie pomocy służb ratowniczych, sprawdzenie przytomności i oddechu, pozycja boczna ustalona (bezpieczna), wdechy ratownicze i masaż serca.

Szkolenie było dostosowane do bieżących standardów, tak, aby każdy posiadał najświeższe informacje i miał odpowiednie umiejętności, które pozwolą na szybką i fachową pomoc poszkodowanym.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Rydzewskiemu i Panu Zbigniewowi Prużaninowi za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Opiekunki SK PCK:

Bożena Gutowska – Popławska