Start Aktualności Zgłębianie tajemnic zawodów medycznych

Uczniowie kl. III d w ciekawy sposób poznawali zawody medyczne.

Zorganizowano spotkanie z fizjoterapeutą- mgr Anetą Gołaś. Pani Aneta opowiedziała, na czym polega praca fizjoterapeuty, jakie są wymagania oraz predyspozycje do tego zawodu. Omówiła różne rodzaje zabiegów rehabilitacyjnych, a także pokazała niektóre ćwiczenia.

Uczniowie w ciągu kilku dni pracowali metodą projektu edukacyjnego. Po zgłębieniu wiedzy teoretycznej z wykorzystaniem różnych materiałów oraz prezentacji komputerowej przygotowanej przez Natalię Jabłońską przeszli do ćwiczeń praktycznych.

Każda grupa prezentowała inne zawody służby zdrowia. Były to: lekarz pediatra, chirurg, ortopeda, okulista, fizjoterapeuta oraz pielęgniarka w gabinecie zabiegowym. Potem były zabawy tematyczne, które dostarczyły wszystkim ogromnej radości.

Następnego dnia uczniowie udali się do apteki „Pogodna”. Po obejrzeniu ekspozycji leków i preparatów przeznaczonych do sprzedaży dzieci przeprowadziły rozmowę z paniami pracującymi w aptece. Wywiad dotyczył zawodu farmaceuty, jakie są wymagania oraz ewentualne przeciwskazania. Na koniec wszyscy otrzymali ulotki dotyczące zapobieganiu grypy oraz plany lekcji.

Po tej wizycie dzieci w klasie urządziły aptekę i poprzez zabawę utrwalały zdobyte wiadomości oraz zasady właściwego zachowania się w aptece.

Wszyscy byli zadowoleni z tej formy zdobywania wiedzy w ramach orientacji zawodowej. Miejmy nadzieję, że dodatkowo dzieci przełamały barierę i strach przed wizytą u lekarza. Potwierdzeniem przeprowadzonych działań jest fotorelacja.

Joanna Godlewska