Start Aktualności Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

31. października 2018 r. strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klas VI-VIII naszej szkoły.

W trakcie prelekcji poruszone zostały zagadnienia dotyczące pożarów powstających w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych w sezonie grzewczym, dyskutowano o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą bezwonny tlenek węgla, organizacji ewakuacji i powiadamiania służb ratowniczych.

Poruszone zostały również kwestie udzielenia niezbędnej pomocy osobom zagrożonym i poszkodowanym. Strażacy zademonstrowali uczniom i nauczycielom czujkę tlenku węgla i sposób jej działania.

Następne odbyło się krótkie szkolenie dotyczące wykonywania czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Prelekcja skupiła się przede wszystkim na zainteresowaniu wszystkich słuchaczy, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. Przez pryzmat zagrożeń, jakie niesie ze sobą pożar i inne groźne sytuacje, przedstawiono sposoby postępowania na wypadek wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ze zrozumieniem i pełną akceptacją uczestniczyli w kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”