Start Aktualności Święto Zmarłych, Zaduszki to czas zadumy

Koniec października i pierwsze dni listopada już od lat kojarzą nam się z odwiedzaniem cmentarzy, sprzątaniem grobów i zapalaniem zniczy. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas refleksji i modlitwy. To okres, kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli.

23. października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie szkolnej świetlicy „Kaskada” odwiedzili groby na cmentarzu w Wysokiem Mazowieckiem.

Uczniowie klasy VI a oraz ich koledzy i koleżanki z młodszych klas porządkowali zapomniane i zaniedbane groby, zmówili modlitwę, po czym zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy, poległych w walce o niepodległość Ojczyzny. Dzieci opuszczały cmentarz w ciszy, powadze i skupieniu. Była to wspaniała lekcja historii i religii. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć w zamieszczonej galerii.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas